Mardin’den Acı Haber: 1 Şehit

Mardin’in Ömerli ilçesinde hain terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen saldırıda Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva şehit düştü. 1 güvenlik korucusunun da yaralandığı hain saldırı sonrası bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Mardin’in Ömerli ilçesine bağlı Ömeryan kırsalında teröristlerin yuvalandığı bölgeleri ve barınakları imha, bu bölgedeki terörist faaliyetlerine de son vermek maksadıyla bu sabah, İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğünce yürütülen “Şafak 127 Operasyonu kapsamında yer gösterme faaliyetleri sırasında terörist saldırı gerçekleşti.

Hain terör örgütü PKK’nın düzenlediği saldırı sonucu Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva şehit düştü. Kansuva’nın hastaneye kaldırıldığı fakat bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadığı açıklanırken, 1 köy korucumuzun da yaralandığı ve hastanede tedavisin devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

BÖLGEDE GENİŞ ÇAPLI OPERASYON BAŞLATILDI

Terör saldırısın ardından bölgeye intikal eden güvenlik güçleri, geniş bir operasyonla teröristleri etkisiz hale getirmek için harekete geçti. Valilikten yapılan açıklamada bölge halkı ile, bölgenin huzurunu sağlamak için birlik içinde hareket edildiği ve terörle mücadele yolunda emin adımlarla hareket edilmeye devam edileceği belirtildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı