Mardin’de bulunan İp bina için dairelere yoğun talep var!

Mardin’de yapısı bakımından “İp bina” olarak isimlendirilen apartman, sosyal medyada kısa zamanda milyonlarca defa görüntülendi. 4 katlı, 24 daireli binanın sakinleri, evlerin oldukça konforlu olduğunu ve boş daireler için yoğun talep gösterildiğini söyledi.
Takip et
Mardin’de bulunan İp bina için dairelere yoğun talep var!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mazıdağı ilçesinde bulunan ve üçgen biçimindeki mimarı yapısı ile dikkat çeken 4 katlı bina bir vatandaş tarafından sosyal medya platformlarında paylaşması üzerine kısa zamanda milyonlarca defa izlendi.

4 KATTA 24 DAİRE BULUNUYOR

Yapısı bakımından ‘ip bina’ olarak anılan apartmanı görenler gözlerine inanamıyor. 4 katlı 24 daireli apartmanın 20 dairesinin dolu olduğu, boş 4 dairenin kiralanması için de her gün onlarca kişinin istekte bulunduğu öğrenildi.

Mardin’de bulunan İp bina için dairelere yoğun talep var!

“BOŞ DAİRELERE YOĞUN TALEP VAR”

Sosyal medyadaki paylaşımların sonrasında binalarına olan ilginin arttığını söyleyen sakinlerden Ahmet Elik, görüntünün milyonlarca defa görüntüleme ve beğeni aldığını söyledi. Elik, “Sosyal medya hesaplarında paylaşılan videoda çok güzel bir açıdan çekilmiş. Görünüşte dar gibi görünse de aksine videoda göründüğü gibi değil, iç kısmı daha geniş ve çok konforlu. Şu anda oturduğumuz 24 daireli binamızın 20 dairesinin dolu durumda olduğunu, 4 dairesinin istekleri olmasına karşın müteahhit tarafından satışı yapılmadığını biliyoruz. Şu anda binamızdaki dairelerde oturmak isteyen vatandaşların esnada olduğunu ve isteklerin olduğunu biliyoruz. Hatta ‘Boş daire varsa haberimiz olsun’ diyerek gelen istekler de var” dedi.

Mardin’de bulunan İp bina için dairelere yoğun talep var!

“YETERİNCE GENİŞ”

Sosyal medyada yüksek takipçili ve meşhur kişilerin binalarının videosunu paylaşmasının apartmana olan alakayı arttırdığını aktaran Elik, “Biz de takipçisi yüksek sosyal medya hesaplarından binamızın videosunun yer aldığını paylaşımı gördük. Bizi tanıyan arkadaşlarımız paylaşımın sonrasında bizzat arayarak binamızın ünlü olduğunu söylediler. Bizler de çevremize esasında vaziyetin videoda görüldüğü gibi dar olmadığını söylüyoruz. Binamızda oturan bazı sakinler binamız hakkında oluşan algı ile ilgili basın açıklaması yapılması gerektiğini ifade ettiler. Çoğunluğumuz da esasında vaziyetin bu şekilde olmasını istedik. Ama esasında söz konusu vaziyetin öyle olmadığını, aksine koridorların ve binaların yeterince geniş olduğunu söyleyebiliriz” diyerek konuştu.

“AVRUPA’DAKİ BİNALARI ANIMSATIYOR”

Üniversite öğrencisi Sinan Erdin de “Binamız gerçekten ilçemize renk katıyor. Esasında ilçemizi modern göstermek manasında çok iyi vaziyette olduğunu söyleyebiliriz. Binanın verdiği cazibenin uç kısım olduğunu söyleyebiliriz. Uç kısmının dar olması Avrupa’daki binaları anımsatıyor. Binamızın ilçemizi güzel bir biçimde temsil ettiğini düşünüyorum” biçiminde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.