Maradona’nın ölüm raporunda şok! Tıbbi bakımı yapılamadığı için öldü

Futbolun efsane isimleri arasında yer alan ve 25 Kasım 2020'de hayatını kaybeden Diego Armando Maradona için hazırlanan ölüm raporunu okuyanlar şoka uğrattı. Raporda Mardona'nın yeterli tıbbi bakım yapılmadığı için öldüğü yazdı.
Takip et
Maradona’nın ölüm raporunda şok! Tıbbi bakımı yapılamadığı için öldü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Arjantinli yetkililerden Reuters’a ulaşan bilgilere göre, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te bulunan San Isidro Savcılığının, Maradona’nın ölümünde ihmal olup olmadığının tespit edilmesi için başlattığı soruşturma kapsamında inceleme yapan sağlık kurulu, raporunu hazırladı.

20 kişilik uzmanın katıldığı kurulun hazırladığı raporda, Maradona’nın son günlerinde uygun koşullar altında hastanede kalması halinde daha uzun süre hayatta kalabileceği ifade edildi.

Maradona’nın ölüm raporunda şok! Tıbbi bakımı yapılamadığı için öldü

“SAĞLIK EKİBİNİN MÜDAHALELERİ YETERSİZ, EKSİK VE SORUMSUZCA”

Efsane futbolcunun ölümüne sebebiyet vermekle suçlanan doktorlarına değinilen raporda, “Maradona’ya bakan sağlık ekibinin eylemleri yetersiz, eksik ve sorumsuzcaydı. Maradona’nın sağlığı kaderine terk edildi.” ifadeleri yer aldı.

Raporda, Maradona’nın ölümünden 12 saat önce acı çekmeye başladığı, gerektiği gibi kontrol edilmediği ve hayati tehlike arz eden belirtilerinin göz ardı edildiği aktarıldı.

“AKLİ MELEKELERİNİ TAM MANASIYLA KULLANAMIYORDU”

Dünyaca meşhur futbolcunun, 3 Kasım 2020’de beyin ameliyatı için hastaneye kaldırılmasından itibaren “akli melekelerini tam olarak kullanamadığı ve sağlığı ile ilgili karar verecek vaziyette bulunmadığı” da raporda yer aldı.

Kurulun hazırladığı raporun, San Isidro Savcılığı tarafından analiz edilip soruşturmaya eklenmesi bekleniyor.

Maradona’nın ölüm raporunda şok! Tıbbi bakımı yapılamadığı için öldü

7 KİŞİ, MARADONA’NIN ÖLÜMÜNE SEBEBİYET VERMEKLE SUÇLANIYOR

Soruşturmada, aralarında beyin cerrahı Leopoldo Luque ve psikiyatrist Agustina Cosachov’un da bulunduğu 7 kişi, efsane futbolcunun ölümüne sebebiyet vermekle suçlanıyor.

BEYİN AMELİYATININ SONRASINDA EVE SEVK EDİLMİŞTİ

Arjantinli eski futbolcu, beyin ameliyatının sonrasında 11 Kasım 2020’de bakımı evde sürdürülmek üzere Buenos Aires eyaletinin Tigre bölgesindeki müstakil eve nakledilmişti.

Futbol tarihinin en iyi oyuncuları arasında yer verilen Maradona, 25 Kasım’da 2020’de Tigre şehrinde 60 yaşında yaşamını yitirmiş ve ölüm nedeni “kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi” olarak açıklanmıştı.

OTOPSİSİNDE UYUŞTURUCU MADDEYE RASTLANMADI

Otopsi raporunda, Maradona’nın ölümünden önce alkol ve uyuşturucu madde kullanmadığı söylenmişti.

Maradona’nın ölüm raporunda şok! Tıbbi bakımı yapılamadığı için öldü

DOKTORUNUN, MARADONA’NIN İMZASINI TAKLİT ETTİĞİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Maradona’nın doktoru Leopoldo Luque’nin, ameliyat izin belgelerinde Arjantinli efsanenin imzasını taklit ettiği gün yüzüne çıktı. O dönem Luque’nin kliniğine gerçekleştirilen baskında el konulan belgeler arasında sahte imzalı ameliyat belgesinin bulunduğu da açıklanmış, Luque de soruşturmaya dahil edilmişti.

SAHTE İMZACI DOKTOR: MARADONA DOĞAL BİR BİÇİMDE ÖLDÜ

Maradona’nın imzasını taklit eden 39 yaşındaki doktoru Luque, ölüm sonrası düzenlediği basın toplantısında; “Neyden sorumlu olduğumu biliyor musunuz? Ona bakmaktan, onu sevmekten, ona yardım etmekten. Herkes ‘O adamı bırak eğer ona bir şey olursa herkes bu işten sıyrılmaya çalışacak’ dediklerine orada olmaktan. Ben onun yanındaydım, çünkü o benim arkadaşımdı. Maradona bir rehabilitasyon merkezine gidebilirdi. Bunu istemedi. Diego çok mutsuzdu, yalnız kalmak istiyordu ve bu kızlarını, ailesini ve etrafındakileri sevmediğinden de değil. Bunlar araştırılacak şeyler ama size söylüyorum, bu beni değiştirmez. Onu seviyorum ve birisi ona kötü davranmış olsaydı, bunu söylerdim. Ama kötü bir şey görmedim, hepimiz elimizden gelenin en iyisini yaptık.” ifadelerini kullanmıştı.

Maradona’nın ölüm raporunda şok! Tıbbi bakımı yapılamadığı için öldü

MARADONA’NIN NAAŞIYLA POZ VERMİŞLERDİ

Efsane adın defin işlemlerini yürüten Sepelios Pinier adlı özel şirketin 3 çalışanının, Diego Armando Maradona’nın tabutunu açarak cansız bedeniyle fotoğraf çektirdiği gün yüzüne çıkmıştı. Söz konusu fotoğraflarda yer verilen adlardan birinin Diego Molina olduğu belirlenmiş ve Maradona’nın naaşının nakil edildiği sırada cenaze aracında da bulunduğu öğrenilince apar topar görevine son verilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.