Mansur Yavaş’tan Hamle Geldi! Suç Duyurusunda Bulundu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve eski CHP'li vekil Sinan Aygün gerilimi büyüyor. Yavaş'ın Aygün hakkında suç duyurusunda bulunduğu bildirildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve eski CHP’li vekil Sinan Aygün arasındaki 25 milyonluk rant ve rüşvet iddiasıyla ilgili gerilim büyüyor.


Başkan Yavaş, eski CHP’li vekil Aygün hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘Terörizmin Finansmanı Hakkındaki Kanuna Muhalefet ve Terör Örgütüne Yardım Etmek’ nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

YAVAŞ’A VE ÜÇ MECLİS ÜYESİNE SUÇ DUYURUSU

Ankara’daki Togo Kuleleri’nin mühürlenmesinin ardından inşaatın sahibi Aygün ‘rüşvet’ iddialarını gündeme getirerek Yavaş ve üç belediye meclis üyesi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Aygün’ün suç duyurusunda bulunduğu Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis üyeleri Berkay Gökçınar ve Haydar Demir bir yazılı açıklamayla iddiaları reddetmişti.

Aygün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nu da hedef alan açıklamalar yapması üzerine Ankara İl Yönetimi tarafından disipline sevk edildi.

İHRAÇ EDİLMESİ BEKLENİYOR

CHP il yönetimi, Aygün’ü ‘tedbirli’ olarak partiden ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk etti. İl disiplin kurulunun önümüzdeki hafta toplanarak Aygün’ü partiden ihraç etmesi bekleniyor.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı