Mansur Yavaş’tan Cumhurbaşkanı adaylığı için yeşil ışık

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı adaylığıyla alakalı “Kılıçdaroğlu aday ol derse o zaman düşünülür” şeklinde konuştu.
Takip et
Mansur Yavaş’tan Cumhurbaşkanı adaylığı için yeşil ışık
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanlığı anketlerinde adının üst sıralarda çıkması soruldu. Yavaş, “Millet İttifakı’nın bu konuda ortak bir tavrı var. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesinin dışına çıkmam mümkün değil. Günü geldiğinde anketler önümüze getirilir, aday sen ol denilirse bunlar düşünülür” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı’nın üstünde çalıştığı sistem neticesinde Cumhurbaşkanı adayının adının bir öneminin kalmayacağını söyleyen Yavaş, şunları belirtti:

Şuanda burada sayın Genel Başkanımız sayın Akşener ve Millet İttifakı’nın genel başkanlarının mutabık kaldığı konu var. Öncelikle sistem tanımlanıyor. Başkanlık sisteminin verim vermediği görülüyor. Bir model koyalım ortaya, o sistem üstünden gidelim. Eğer bu gerçekleşirse Cumhurbaşkanı’nın ismi kalmayacaktır. Bunlar takvime konulur. Şu tarihte şunlar yapılacak diyerek. Ben Cumhurbaşkanı’nın adının çok mühim olmadığını düşünüyorum. Kemal bey beni birçok muhalif isme karşın aday yaptı. Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında bir şey yapma vaziyetim olamaz.

“SEÇİMLER GELDİĞİNDE DÜŞÜNÜRÜZ”

Bir iz bırakıyoruz. Genel başkanının bu konudaki elini rahatlatmamız gerekir. Benim gururumu okşuyor ama motivasyonumu bozuyor. Ben yarın kendimi kalkıp da kibrime yenilerek ben Ankara’da aday olmayayım moduna girdiğim zaman motivasyonum ortadan kalkar. Genel başkanlar günü geldiği zaman karar vereceğiz diyorlar. İmamoğlu ve Yavaş hangisi kuvvetli her gün tartışılıyor. Seçim gündemde değil şu anda.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.