Mansur Yavaş: Tecavüz Vakası Var Ortada

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında Mansur Yavaş’ın, çocuk koruma evlerinin kapatılması konusu ile ilgili soruya verdiği cevap dikkat çekti.

Eylül ayı ikinci oturumu gerçekleştirilen Belediye Meclisi toplantısında Başkan Mansur Yavaş, AK Partili Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin sorduğu ‘Çocuk koruma evlerinin kapatılması’ ile ilgili soruya, “Söylemek istemiyorum da tecavüz vakası var ortada. Konuşturmayın beni. Gel ben sana belgesini vereyim.” cevabını verdi. Mansur Yavaş sözlerine, “Sen çocukları seviyorsun da biz mi sevmiyoruz. Çocukları sen düşünüyorsun da biz mi düşünmüyoruz. Kanuna uymak istiyoruz, sizin çıkarttığınız kanuna.” diyerek devam etti.

“KANUNA UYGUN KARAR ALMALIYIZ”

2012 yılında yapılan kanun değişikliğine vurgu yapan Yavaş, bu kanun ile sadece çocuk konukevi açabildiklerini söyledi. Göreve geldikten sonra önceki yönetimin ilgili kanunu dikkate almadığını da aktaran Başkan Yavaş, kanuna uygun kararlar almak zorunda olduklarını ve çocuk koruma evlerine ilişkin işlemleri bu kapsamda yaptıklarını dile getirdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı