Mansur Yavaş Tasarruf Ettiklerini Açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptığı açıklama ile 136 milyon lira tasarruf ettiklerini, 226 milyon lira bütçe fazlası verdiklerini açıkladı.

Mansur Yavaş katıldığı bir canlı yayında Ankara ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kiralık araçlar konusuna değinen Yavaş 1953 olan kiralık araç sayısını 1251’e indirdiklerini ve bu sayede 46 milyon lira tasarruf ettiklerini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Ankara gündeminin en önemli konularından biri olan temiz su sorunu ile ilgili de konuşan Yavaş, Ankara’da acil değişmesi gereken borular olduğunu ve bunların meclisten geçmediğini söyledi.

“DERLİ TOPLU BİR BELEDİYE BEKLERDİK”

Yavaş bu konuyu mecliste yeniden konuşacaklarını belirtti. Belediyeyi aldıklarında borçlardan haberinin olduğunu da belirten Yavaş, daha derli toplu bir belediye beklediklerini ama öyle olmadığını vurgulayarak, ” İtfaiyeye 600 kadar eleman almış. 2011’den sonra hiç alınmamış. Personel eksiği de var. otobüslerin 1400’ü çalışır durumda. Öncelikler farklı olmuş. Daha çok asfalt yapılımı veya mucize, çılgın projelere aktarılmış. Su parasına itiraz etmiştik. Bu işte bir yanlışlık var diyorduk. Biz itiraz etmeseydik şu anda 9 TL olacaktı. Ankaralı’nın cebinde kalan 1 milyar 710 bin lira. Belediyenin iki tane cebi var deniyor. Devletin de belediyenin de ciddiyeti vardır.” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarında 136 milyon lira tasarruf ettiklerine de değinen Yavaş, 200 günün sonunda 226 milyon lira bütçe fazlası verdiklerini belirtti. 405 milyon lira bütçe açığını da kapattıklarını söyleyen başkan, “Baktığınızda 600-700 milyon tasarruf ettik ki dengeleyelim. Önümüzdeki yıl kendi bütçemizi kendimiz yapacağız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı