Mansur Yavaş Sözünde Durdu, 10 İşçiyi Yeniden İşe Aldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sözünde durarak haksız yere işten atılan 10 işçiyi yeniden işe aldı.
Takip et
Mansur Yavaş Sözünde Durdu, 10 İşçiyi Yeniden İşe Aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde 17 Eylül’de işten atılan 10 işçi, işlerine tekrar döndü. Öz Taşıma İş Sendikası Başkanı Mustafa Toruntay, Mansur Yavaş’ın sözünde durduğunu söyleyerek, haksız yere işten atılan çalışanların 1 Kasım itibariyle işlerine tekrar başladığını ifade etti.

HAKSIZ YERE İŞTEN ATILANLAR GERİ ALINDI

Toruntay, sendika genel merkezinde gerçekleştirdiği açıklamasına, haksız yere işçi ve memurların işlerinden atılmayacağını söyleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ederek başladı.

Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BELKO, BELKA ve BUGSAŞ’ta yer alan 12 bin 500 üyeden 10’unun iş sözleşmesinin 17 Eylül’de feshedildiğini anımsatan Toruntay, şöyle dedi:

“MANSUR YAVAŞ’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Sayın Mansur Yavaş ile bu 10 arkadaşımızın haksız yere işten çıkartılması ile ilgili görüşme gerçekleştirdik. Yavaş, haksız yere atılmaları halinde, bu 10 işçi kardeşimizin yeniden işe başlayacağına yönelik söz verdi. Başkan Yavaş, sözünde durdu ve şu an iş kıyafetleriyle aramızda olan 10 kardeşimiz, 1 Kasım’da yeniden işlerinin başına geçtiler.”

Üyelerinin haklarını koruyacaklarını söyleyen Toruntay, hep beraber üretip ülke ekonomisine katkı sağlamaya sürdürdüklerini ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.