Mansur Yavaş ile Davalık Olan Necmettin Kesgin Hapis Cezası Aldı

Mansur Yavaş ile seçim döneminde davası ile gündeme gelen Necmettin Kesgin, "çocuklar ile alakalı müstehcen görüntü bulundurmaktan" 3 yıl ceza aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile 600 bin liralık senedin tahsil edilmesi hususunda davalık olan iş insanı Necmettin Kesgin, 2017 senesinde, ‘çocuklar ile alakalı müstehcen görüntü bulundurmak’ suçlaması ile açılan davada, 3 sene hapis ve bin gün adli para cezası aldı.


Ankara 22’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan davanın karar duruşmasına, şikayetçi Seda Daştan’ın avukatı Bülent Yücetürk ve sanık Necmettin Kesgin’in avukatı Özgür Ilgaz katıldı.

MANSUR YAVAŞ TANIK OLARAK DİNLENSİN DEDİ

Daştan’ın avukatı Yücetürk, dosyaya eklenen bilirkişi raporunda eksiklikler olduğunu, yeniden bilirkişi raporu istenmesini ve öne sürülen görüntülerin olduğu bilgisayarın imajının bir kopyasının kendilerine teslim edilmesini istedi. Sanık Kesgin’in avukatı Ilgaz’da, yeniden bilirkişi raporu isteğini davayı uzatmaya dönük hamleler olduğunu, Daştan’ın, görüntülerin olduğu bilgisayarı teslim ettiği Avukat Haluk Bayram ile Bayram’ın savcılık yerine bilgisayarı teslim ettiği Mansur Yavaş’ın tanık olarak dinlenmesini istedi.

3 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Mahkeme heyeti, duruşmanın geldiği durumu dikkate alarak her iki tarafın da isteklerini kabul etmedi. Sanık Kesgin’e, ‘çocuklar ile alakalı müstehcen görüntü bulundurmak’ suçlaması ile 3 sene hapis ve bin gün adli para cezası verdi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı