Mansur Yavaş, CHP’den ayrılıyor açıklaması Ankara’yı karıştırdı!

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.
Takip et
Mansur Yavaş, CHP’den ayrılıyor açıklaması Ankara’yı karıştırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Korkusuz yazarı Takan, bugünkü köşe yazısında, CHP Genel Merkezi’nde görev yapan eski ANAR Başkanı İbrahim Uslu’nun açıklamalarını değerlendirdi.

Mansur Yavaş CHP’den kopuyor mu?
İbrahim Uslu’nun sözleri sonrası, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın CHP’den ayrılabileceği sinyalini aldığını belirten Ahmet Takan, şunları yazdı:

“Uslu, seçmenin değişen eğilimlerini analiz ederken, CHP’nin sağcılaşmaması gerektiğini söylemiş. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a da çok yakın durduğunu bildiğimden kafamdan “Acaba Uslu, Yavaş’ın, yavaş yavaş CHP’den kopacağı sinyalini mi veriyor?” diyerek dehşet soruları geçti!..”

İşte, Ahmet Takan’ın dikkat çeken o yazısı;

“Araştırma şirketi ANAR, bir zamanlar AKP siyasetinin en mühim aparatlarının başında gelirdi. Bu firma yalnızca yaptığı incelemelerle değil akıl hocalığı ile de AKP siyaseti üstünde etkin bir rol oynardı. Dün, haber sitesi Gerçek Gündem’de eski ANAR Başkanı İbrahim Uslu’nun bazı değerlendirmelerine göz attım. Bir zamanların has AKP’lisi İbrahim Uslu şimdilerde kendi deyimiyle, “CHP Genel Merkezi’ne profesyonel danışmanlık hizmetleri veriyor”. Uslu, seçmenin değişen eğilimlerini analiz ederken, CHP’nin sağcılaşmaması gerektiğini söylemiş. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a da çok yakın durduğunu bildiğimden kafamdan “Acaba Uslu, Yavaş’ın, yavaş yavaş CHP’den kopacağı sinyalini mi veriyor?” diyerek dehşet soruları geçti!..

Basın Mensubu Semra Topçu’nun YouTube kanalına, İbrahim Uslu’nun söylediklerinden alıntı yapılan haberin ayrıntılarını merak ederseniz, Gerçek Gündem haber sitesine bir göz atıverin… Bana adeta, İbrahim Uslu, CHP’deki 10 Aralık hareketinin sözcülüğüne soyunmuş gibi geldi. Buradan, İbrahim Uslu’ya sorular yöneltmek isterim;

-CHP kulislerinde bir süredir seslendirilen ve 10 Aralıkçıların isteği olarak dillendirilen ”CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Murat Karayalçın olsun” formülüne nasıl bakıyorsunuz?..

– Murat Karayalçın yahut herhangi bir solcu adayla, Tayyip Erdoğan karşısında 50 artı 1’i bulunabilinir mi ?.. Bu konuda yaptığınız anket çalışmaları var mı?..”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.