Mansur Yavaş: 10 Bin Lira Maaş Alan Çaycı Var

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı birinci oturumu için bir araya geldi. Birinci oturumun en çok dikkat çeken konusu ise, belediye işçileri oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, ‘işten çıkarılan belediye işçileri’ tartışması yaşanırken, Mansur Yavaş bu konu ile ilgili açıklamalar yaptı. İşçi ücretlerinin düşürülmesi konusuna da değinen Yavaş, “İlkokul mezunları arasında 12 bin lira maaş alanlar var. 10 bin lira maaş alan çaycı var. Daha ağır işlerde çalışan insanlar, düşük maaş alıyor. Ben de fiyat düzenlemesi yaptım.” ifadelerini kullandı.

“İŞTEN ATSAK 159 KİŞİ Mİ ATARIZ?”

AK Partili Fatih Ünal’ın, ‘işten çıkarılan işçiler’ konusu ile ilgili olarak Yavaş’ın seçim öncesi işçileri ile ilgili vaatlerini hatırlatarak sorduğu “Seçimden önce verdiğiniz sözleri neden tutmuyorsunuz?” sorusunu da cevaplayan başkan Mansur Yavaş, Melih Gökçek dönemini AK Partili üyelere hatırlatarak, “Gökçek döneminde 8 bin işçi işten atıldı, ağzınızı açtınız m? İşten ayrılan sayısı 159 kişidir. İşten atsak 159 kişi mi atarız? Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamıyoruz.” dedi ve  “Ekmekle oynayan şerefsizdir.” vaadini yineledi. Mansur Yavaş daha sonra ise “Verilen sözlere gelince, hani 30 bin kişiyi işten atıyorduk, PKK’lıları dolduruyorduk, ne oldu? Açsanıza ağzını şimdi. Yine söylenenlere göre DHKP-C’liler sayaç okuyacaktı, ne oldu? Ankara’ya böyle mi hizmet edeceğiz?” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı