Mankenler, Salda gölünde defileye çıkacak!

Dosso Dossi Fashion Show’un 2021 sonbahar-kış defilesi, su kaynaklarının korunmasının önemine dikkat çekmek maksadıyla Salda Gölü’nde gerçekleştirilecek. Meşhur mankenlerin görev alacağı defilenin görüntüleri, 50 ülkede yayınlanacak.
Takip et
Mankenler, Salda gölünde defileye çıkacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

NASA’nın uzay aracı Perseverance’nin Mars’a yolculuğu, bütün dünyanın dikkatini Burdur’da bulunan Salda Gölü’ne çekti. Çünkü uzay aracının indiği Jezero Krateri, Salda Gölü’ne benzer özellikleri sebebiyle NASA tarafından dünyaya şu mesajla duyuruldu: “Jezero Krateri’ne seyahat edemeyebilirsiniz ama ona en yakın yeri görmeye gidebilirsiniz: Salda Gölü, Türkiye.” Salda Gölü, şuanda uluslararası bir moda etkinliğiyle tekrardan gündeme gelecek. Ses getiren moda şovlarına imza atan Dosso Dossi Fashion Show, 2021 sonbahar-kış dijital defilesinin çekimlerini nisan ayında Salda Gölü’nde gerçekleştirecek.

Mankenler, Salda gölünde defileye çıkacak!

50 MANKEN YER ALACAK
Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, bilinçsiz su tüketimine ve su kaynaklarının korunmasına da vurgu yapacak bir konsept hazırladıklarını belirtti. Eraslan, “Türkiye’nin en derin tatlı su gölü olan Salda’dan su kaynaklarının korunmasına dair mesaj vereceğiz. Aynı zamanda NASA’nın Mars operasyonuyla gündeme gelen Salda Gölü’nün tanıtımı maksadıyla görüntüleri 50 ülke televizyonlarında yayınlayacağız” şeklinde konuştu. Çevresel hassasiyetler göz önünde bulundurularak ve yetkililerin denetiminde özel sistemler kullanılarak yapılacak çekimlerde toplam 50 manken görev yapacak. Koreografisini Yasin Soy’un yapacağı defilede Tülin Şahin, Özge Ulusoy, Jessica May, Şevval Şahin, Deren Talu ve Buse İskenderoğlu da yer alacak.

Mankenler, Salda gölünde defileye çıkacak!

Ön onay alındı
Defilede mankenlerin kum üstünde mi, yoksa özel bir platformda mı yürüyeceğine henüz karar verilmedi. Defile için ön onay alındı, fakat ayrıntılar yetkililerin gözetiminde şekillenecek. Çekim alanı çevresel hassasiyetler göz önünde bulundurularak hazırlanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.