Manisa’da yaşlı adama bağıran polise tepki yağdı

Manisa otogarında bir polis memuru ‘sokağa çıkma kısıtlaması’ konusunda tartıştığı yaşlı adama saygısızca davranıp, bağırarak üzerine yürüdü. Olay çevredeki vatandaş tarafından kayda alınıp sosyal medyada paylaşılınca polis memuruna tepki yağdı. Son dakika haberine göre; Manisa Valiliği de konuya ilişki açıklama yaptı.

Manisa Otogarında çekildiği belirtilen görüntülerde bir polis memurunun 65 yaş üzeri bir vatandaşa sert bir şekilde uyarması ve yaşlı vatandaşla tartışması sosyal medyada gündem oldu.

Manisa’da çekildiği belirtilen görüntülere bir polis memurunun 65 yaş üzeri vatandaşı bağırarak azarladığı yansıdı.

Vatandaşın otogarda beklememesi gerektiği uyarısında bulunan polis memurunun tartışmanın devamında yaşlı vatandaşa bağırması tartışmalara neden oldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağının başladığı 22 Mart tarihinde Manisa şehirler arası otogarında yaşlı bir adama hoş olmayan bir davranış sergileyen ve bugün bazı sosyal medya hesaplarından yayınlanan görüntülerin ardından Manisa Valiliği polis memurunun açığa alındığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.
Polisin yüksek sesli bağırmasının ardından çevredeki çocukların gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Manisa Emniyet Müdürlüğü, yaşlı adama bağıran polisin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

“DERHAL GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI”

Manisa’da 22 Mart tarihinde gerçekleşen olayın bugün sosyal medya hesaplarında paylaşılması ve haberlere konu olmasının ardından Manisa Valiliği olaya karışan polis memurunun görevinden uzaklaştırıldığı ve hakkında soruşturma açıldığı kaydedildi. Manisa Valiliğinden yapılan açıklama şöyle: “22 Mart 2020 günü Manisa şehirler arası otogarında 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağının başladığı gün yaşanan, sosyal medya ve basına yansıyan üzücü olayla ilgili olarak, yaşlı amcamıza saygısızca davranışta bulunan personel, valiliğimizce görevinden derhal uzaklaştırılmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır. Yaşanan üzücü olaydaki memurun davranışının tarafımızdan kabul edilemez olduğunun bilinmesi ve benzer davranışlar sergileyenler hakkında gerekli iş ve işlemlerin yapılacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. Memleketlerin Devletlerin vede fertlerin gercek yuzleri bir musibetle karsilastiklarinda ortaya cikiyor.Bu polis musvedesi acaba kaya kovugundanmi cikti,bir anadan babadan duyaya gelmedimi.bagirdi karsindaki babasi yasinda bir insan ve bu insanin bir baba vede bir es ola durumunu dusunemiyorum bile.Cirkin bir avranis degil cirkinligin bile bir siniri var bu aamda sinir minir yok .
    Amca bu insan musvedesinden ozur mozur kabul etmesin,zira bu insana benzemeyen yaratigin neresinden konustu belirsiz.Saygilar sevgiler yaslilarimiz hormetler ellerinden opuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı