Manisa’da Tepki Çeken Tabela Kaldırıldı

Manisa'nın Kula İlçesi'nde bir lokantanın tabelası sosyal medyada paylaşılınca tepki çekti. Tepkinin sebebi ise lokanta sahibinin lokantaya verdiği Muhammet isminin Muhamm kısmının kırmızı, et kısmının siyah yazılmasıyla Hz. Muhammed'in isminin böyle bir tabelada kullanılmasıydı. Tabela yetkililer tarafından kaldırıldı.

Manisa’nın Kula İlçesi’nde yaşanan tabela krizinde bir lokanta sahibi, lokantasına kendi ismini vermek isterken farkında olmadan sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf sonrası büyük tepki topladı. Hz. Muhammed’in isminin aynısını taşıyan lokanta tabelasında ”Muhamm” kısmı kırmızı ile yazılırken, ”et” kısmı siyahla yazıldı. Hz. Muhammed’in isminin böyle bir yerde kullanılmasına tepki gösteren vatandaşlar tabelanı sökülmesini istedi.

”YANLIŞ ANLAŞILDIM, ÖZÜR DİLERİM”

Lokanta sahibi Muhammet Kurnaz, “Ben et lokantamıza kendi adımı verdim. Tepki çekeceğini düşünmemiştim. Kula Belediyesi zabıtası sabah gelerek tabelanın sökülmesi için işlem başlattı. Ekiplere gerekli yardımı yaptım. Yanlış anlaşıldım, özür dilerim.” dedi.

Kendi adını vererek reklam olması için yaptırdığı tabelanın, toplum tarafından tepki çekmesini hiç beklemediğini ama bu tepkiye hak verdiğini de kaydeden Kurnaz, güçlük çıkarmadan tabelayı söktürdü.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı