adplus-dvertising

Manisa’da petrol heyecanı devam ediyor

Zeytin bahçesini sulama maksadıyla açtığı sondaj kuyusundan siyah ve yanıcı maddeye rastlayan, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğünün araştırması sonrası maddenin yüzde 6’sının kaliteli petrol olduğunu belirten arazi sahibi Mustafa Yüksel, “Çok heyecanlıyız. TPAO’ya 15 bin 154 hektarlık alan için 5 sene süreyle petrol arama ruhsatı verildi. Çalışmaların kısa zamanda başlayacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Manisa’da petrol heyecanı devam ediyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Yağbasan Mahallesi Dibek Dağı eteğindeki Mustafa Yüksel’e ait zeytin bahçesinde, 28 Mayıs Cumartesi günü su bulmak için 204 metreden açılan sondajdan yanıcı siyah madde çıktı. TPAO yetkilileri tarafından alınan numunelerin yüzde 6’sının petrol, yüzde 94’ünün su olarak açıklanması üstüne bölgede heyecan meydana geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün petrol hakkına müteallik kararları, Resmi Gazete’nin sayısında yayımlandı. Buna göre, TPAO’ya Manisa’da karadaki 15 bin 154 hektarlık alan için 5 sene süreyle petrol arama ruhsatı verildi. Arazi sahibi Mustafa Yüksel, alandaki çalışmaların kısa zamanda başlayacağını düşündüklerini ve çok heyecanlı olduklarını söyledi.

Manisa’da petrol heyecanı devam ediyor

“İnşallah çok güzel bir netice elde ederiz”

Yüksel, “Zeytin ve badem bahçelerimizi sulamak maksadıyla açtığımız sondaj kuyusundan siyah bir maddeye rastladık. Kokusu petrol gibiydi. Denememizde maddenin yanıcı olduğunu fark ettik. TPAO yetkilileri maddeden numune aldı ve bunun sonucunda maddenin yüzde 6’sının kaliteli petrol olduğu anlaşıldı. TPAO’ya 5 sene süreyle ruhsat verildi. Çalışmalarla alakalı işlemlerin devam ettiğini duyduk. En kısa sürede çalışmaların başlayacağını düşünüyoruz. Biz çok heyecanlıyız. Bahçelerimizi sulama maksadıyla sondaj yaptığımız için su bulmayı bekledik. Siyah sıvı çıkınca karamsarlığa düştük çünkü petrol olduğunu anlamadık. Petrol olduğu anlaşıldığından dolayı büyük bir heyecan var. İnşallah çok güzel bir netice elde ederiz. Devletimiz, milletimiz için inşallah hayırlı olur” diyerek konuştu.

Manisa’da petrol heyecanı devam ediyor

Manisa’da petrol heyecanı devam ediyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.