Manisa’da 5.6 şiddetinde deprem! İzmir, İstanbul ve Bursa dahil bir çok ilden hissedildi

Son dakika haberine göre Manisa Saruhanlı'da 5.5 büyüklüğünde şiddetli deprem oldu. Deprem İzmir, İstanbul ve Bursa dahil bir çok ilden hissedildi. Depremin ardından peş peşe 3'ün üzerinde artçı sarsıntılar yaşandı. Depremin ardından AFAD ve Kandilli Rasathanesi'ne erişim sıkıntısı yaşanıyor. Öte yandan Manisa Valisi yaptığı ilk açıklamada şu ana kadar bir hasar ihbarı almadıklarını belirtti. İçişleri Bakanı Soylu ise taramanın devam ettiğini söyledi.
Takip et
Manisa’da 5.6 şiddetinde deprem! İzmir, İstanbul ve Bursa dahil bir çok ilden hissedildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ege’deki depremle ilgili AFAD’dan yapılan son dakika açıklamasında “Saat 10.21’de merkez üssü Manisa’nın Saruhanlı ilçesi olan 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi” ifadeleri yer aldı. 10.24’te 3.0 ve 10:36’da ise 3.6 ve 3. 0 büyüklüğünde artçı sarsıntılar yaşandı.

KANDİLLİ’DEN AÇIKLAMA
Kandilli Rasathanesi ise depremin merkez üssünü Akhisar-Sazoba ve büyüklüğünü 5.1 olarak duyurdu.

Deprem İzmir, İstanbul ve Bursa dahil bir çok ilden hissedilirken, sosyal medyada pek çok kullanıcı yaşadığı paniği paylaştı.

ÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: TARAMA DEVAM EDİYOR
İçişleri Bakanı Soylu, yaptığı açıklamada “Manisa Saruhanlı’daki depremde şu ana kadar herhangi bir hasar tespiti ve ihbarı gelmemiştir, kırsal tarama devam etmektedir” dedi.

MANİSA VALİSİ’NDEN İLK AÇIKLAMA
Manisa Valisi Yaşar Kardeniz yaptığı ilk açıklamada “Şu ana kadar bir hasar ihbarı gelmedi” ifadelerini kullandı.

AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ”İlk tespitlere göre yıkım gözükmüyor” dedi. Ancak ulaşamadıkları yerlerinde olduğunu belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.