Manisa Alaşehir’de Şiddet Uygulayan Kocasını Isırdı Ceza Yedi!

Manisa Alaşehir’de Sevgi Ç. kendisine şiddet uygulayan kocasına karşı kendini savunmak için önce ısırdı ardından saksı attı ve ceza yedi.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaşayan 34 yaşındaki Sevgi Ç. kendisine şiddet uygulayan kocasını ‘ısırdığı’ için 3 bin lira ceza aldı. Olaydan 3 yıl sonra da ‘saksı fırlattığı’ için 2 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, Sevgi Ç.’nin fırlattığı saksıyı silah kabul etti. Sevgi Ç., “Tek yaptığım kendimi savunmak ama bunun bedelini ağır bir şekilde ödüyorum. Sabıkalı olduğum için iş bulamıyorum. Kendimi korumak isterken mağdur oldum” dedi. 1 çocuk annesi Sevgi Ç., kendisine karşı işlediği ‘silahlı tehdit, basit yaralama ve mala zarar verme’ suçlarından ceza yatan eşinin dışarı çıktıktan sonra kendisini öldürmesinden korkuyor.

SAKSI SİLAH SAYILINCA

Sevgi Ç., “Osman işsizdi, hiç çalışmadı. Evlendikten sonra kendisinin uyuşturucu madde bağımlısı olduğunu öğrendim. Alkol de kullanıyordu. Alaşehir’e taşınmamızdan sonra bir kafeteryada iş bulup, çalışmaya başladım. 5 aylık hamileyken,  aramızda Osman’ın işşiz olması ve maddi sıkıntılar nedeniyle tartışma çıktı. Para istedi. Olmadığını söyledim. Kavgada kolunu ısırdığım için 3 bin lira para cezası verildi. Kendimi ve karnımdaki bebeğimi korumak istemiştim. Ayrı yaşamaya başladık. Kızım doğduktan sonra da kavgalarımız bitmedi. Barışmak, tekrar birlikte olmak istiyordu. Oturduğum apartmanın kapısını kırıp, içeri girdi. Merdivenlerde tekme, tokat beni dövdü. Kızımı götürmek isteyince gözüm döndü. Elime geçen saksıyı fırlattım. Dava açıldı. Mahkeme saksıyı silah kabul etti ve 2 bin lira para cezası verdi. Erteleme süresinde suç işlemiş olduğum için ilk aldığım 3 bin lira para cezasının infazı da yandı. Aldığım iki ceza nedeniyle sabıka kaydım var, iş bulamıyorum. Mağdurum. Tek yaptığım kendimi savunmak ama bunun bedelini ağır ödüyorum. Belki çıkınca beni öldürecek. Çok korkuyorum. O içeride ben de dışarıda cezamı çekiyorum” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı