Mangal yapmak yasak mı, Mangal yasağı var mı?

Hafta sonunu piknik alanlarında geçirmek ve mangal yapmak isteyen vatandaşlar mangal yasağı var mı sorusuna yanıt arıyor. Mangal yapmak yasak mı sorusu gündeme oturdu. Vatandaşlar sokağa çıkmadan önce bu soruların yanıtlarını arıyor. İşte mangal yasağına ilişkin merak edilen bilgiler!

Mangal yapmak yasak mı? Mangal yasağı var mı? Kovid-19 salgını sebebiyle hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasakları kaldırıldı. Vatandaşlar artık istediği parklara yahut piknik alanlarına gidebilecek. Peki bir hafta sonu klasiği olan mangal yapmak yasak mı? Mangal yasağı var mı? Piknik alanlarında mangal yapmak isteyen vatandaşlar bu problemin cevabını arıyor. İşte yanıtı!

Mangal yapmak yasak mı, Mangal yasağı var mı?

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle park, bahçe, piknik alanları, mesire yerleri, plajlar 1 Haziran’dan itibaren kullanılabilecek. Genelgede, yapılan değerlendirme neticesinde, 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak kararlar şu şekilde sıralandı:

Kısıtlanan halka açık alan olan park ve bahçe ile rekreasyon ve piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile sahil bantlarında (plajlar) piknik, spor, yürüyüş, gezi, balık tutma faaliyetlerine (yerleşim yeri içi park/bahçelerde mangal yapmak hariç olmak üzere) tespit edilen kurallar ve mesafe koşullarına uyularak 1 Haziran 2020’den itibaren başlanacak.

MANGAL YAPMAK YASAK MI?

Mangal yasağı henüz kaldırılmadı. Bu sebeple vatandaşlar piknik alanları gibi yerlerde mangal yakamayacak.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı