Manço’suz geçen 22 yıl…

2 Şubat 2021, 11:15 tarihinde eklendi
Türk müziğinin unutulmaz ismi Barış Manço’nun aramızdan ayrılışının 22. yılı her yıl İstanbul Kadıköy’deki evine güller bırakılır ziyaret edilirdi fakat bu sene koronavirüs salgını sebebi ile Barış Manço müzesi online olarak internetten ziyaret ediliyor.
Takip et
Manço’suz geçen 22 yıl…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk müziğinin en büyük değerlerinden biriydi. Sanatıyla, duruşuyla ve yaptıklarıyla herkese örnek bir sanatçıydı. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın birçok ülkesinde 7’de 77’ye herkesin yürekten sevdiği Barış Manço aramızdan ayrılalı 22 yıl oldu.

Yüzüklerinden kemerlerine, bestelerinden şarkı sözlerine herkesin gönlünde taht kurdu Barış Manço. 1 Şubat 1999 tarihinde, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu, kaldırıldığı hastanede aynı gece vefat etmişti. Sevenleri ne şarkılarını unuttu ne de programlarını.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım ile usta sanatçıyı andı. Devlet Sanatçısı ve Kültür Elçisi olan usta sanatçı, Türkiye’deki rock müziğin öncülerindi. Özellikle 70’li yıllara damga vuran Anadolu rock akımının ise kurucularındandı.

Vefatının üstünden 22 yıl geçse de şarkıları hala en çok dinlenilenler arasında yer alıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.