adplus-dvertising

Manavgat yangının yıldönümünde yine yangınla mücadele etti

Antalya’nın Manavgat ilçesinde ahırın yanında bulunan gübrenin yanması neticesi yaşanan yangın, ahır sahipleri ve itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangına ilk müdahale edenlerden birisi de 28 Temmuz 2021’deki yangında yanan evinde kanser tedavisi için biriktirdiği paraları yanan Cemile Öner’di.
Takip et
Manavgat yangının yıldönümünde yine yangınla mücadele etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Karaöz Mahallesi Merkez mevkiinde Şevket Öksüzoğlu’na ait ahırın yanındaki hayvan gübrelerinin tutuşmasıyla başlayan yangın, ahır sahipleri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Manavgat birimine bağlı ekiplerin müdahalesi neticesinde içerisinde inekler ve saman balyaları bulunan ahıra ulaşmadan söndürüldü. Yangın, bisiklete binen 2 küçük kızın görerek bağırması ve çevredekilerin kızların sesine gelmeleri neticesinde fark edildi.

Manavgat yangının yıldönümünde yine yangınla mücadele etti

“O günler aklıma geldi”

Yangın yerine ilk gelenlerden birisi de aynı zamanda ahır sahibinin kardeşi olan ve 28 Temmuz 2021’deki cumhuriyet tarihinin en büyük yangınında, eviyle beraber kanser tedavisi için biriktirdiği paraları da yanan Cemile Öner oldu. Yangının söndürülmesini büyük bir endişe ve korkuyla izleyen Cemile Öner, o günü tekrardan yaşadığını, evi yandığı sırada canını nasıl kurtarmış olduğuna hala inanamadığını dile getirdi.

Manavgat yangının yıldönümünde yine yangınla mücadele etti

“Dumanı gördük bağırdık”

Yangını bisikletleriyle gezerken gören 2 küçük kız, “Bir anda duman çıktığını göndük. Duman artınca bağırıp haber verdik. Allahtan ahıra ulaşmadan söndürüldü” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.