Malulen emekli olan İbrahim Tatlıses’in maaşı kesildi!

2011 senesinde uğradığı silahlı saldırı neticesi başından vurula İbrahim Tatlıses 2017 senesinde malulen emekli oldu ve 3 bin 112 TL maaş bağlandı. SGK, seneler sonra ibo Show ile ekrana dönen Tatlıses’in tekrardan çalışmaya başladığı gerekçesiyle meşhur sanatçının maaşını kesti.
Takip et
Malulen emekli olan İbrahim Tatlıses’in maaşı kesildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Türk müziğinin başarılı adlarından İbrahim Tatlıses, 2011 senesinde Maslak’ta aracının içindeyken silahlı saldırıya uğramış ve mermi başına isabet etmişti. Ağır yaralanan Tatlıses, dünyanın çeşitli yerlerinde operasyon geçirmiş ve vücudunda hasarlar yaşanmıştı. Senelerce çalışamayan Tatlıses, 2017 senesinde malulen emekli olmuştu fakat sanatçının 4 senedir aldığı maaş kesildi.

SGK ARAŞTIRMA YAPTI

Sabah’ta yer verilen habere göre, senelerce ekranlardan uzak yaşayan İbrahim Tatlıses, geçtiğimiz yıl İbo Show ile ekran macerasına kaldığı yerden devam etmeye başladı. Programda meşhur adları ağırlayarak şarkı belirten Tatlıses’in tekrardan çalışabildiğini gören SGK harekete geçti.

Malulen emekli olan İbrahim Tatlıses’in maaşı kesildi!

MAAŞI KESİLDİ

‘Çalışma kuvveti kaybı’ olarak geçen Malulen Emeklilik çerçevesinde 4 sene boyunca maaş alan sanatçının bu hakkı geri alındı. SGK, İbo Show’un izleyiciyle buluşmasıyla meşhur türkücünün ‘tekrardan çalışmaya’ başladığı gerekçesiyle maaş ödemesini kesti.

Malulen emekli olan İbrahim Tatlıses, 3 bin 119 TL maaş alıyordu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
BİR VATANDAŞ
5 Ağustos 2021, 13:37 tarihinde yazildi

Ne olacak şimdi.? Onca çoluk çocuk ve eşleri ne yiyip ne içecekler.? Yazık değil mi günah değil mi.? 🙁

  • Cevapla
  • 0