adplus-dvertising

Maltepe’de sokak köpeğini ezen taksici, arkasına bakmadan kaçtı

Maltepe’de ara sokaktan ana caddeye çıkan bir taksici, sokak üstünde bulunan 3 yaşındaki Doby adlı sokak köpeğini ezdi. Kaza sonrası taksi sürücüsü, ezdiği köpeğin can çekiştiğini bir müddet izledikten sonra arkasına bakmadan kaçtı. Araç altında kalan köpeğin bacaklarında kırıklar oluştu. Kaza anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Takip et
Maltepe’de sokak köpeğini ezen taksici, arkasına bakmadan kaçtı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, bir kaç gün önce Maltepe’de yaşandı. Edinilen bilgiye göre, ara sokaktan ana caddeye hızla ilerleyen 34 THC 93 plakalı bir taksi sürücüsü, sokak üstünde bulunan 3 yaşındaki Doby adlı köpeğe çarptı. Çarpmanın etkisiyle köpek taksinin tekerleği altında bir müddet can çekişirken taksi sürücüsü de can çekişen köpeği bir müddet izledikten sonra arkasına bakmadan kaçtı. Araç altında kalan köpeğin bacak ve kalça kısmında kırıklar olduğu öğrenildi.

Maltepe’de sokak köpeğini ezen taksici, arkasına bakmadan kaçtı

Kaza anı kamerada

Arabanın köpeğe çarptığı o dakikalar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına an be an yansıdı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, ara sokaktan ana caddeye ilerleyen bir taksici, sokak üstünde bulunan köpeğe çarpıp köpeğin can çekiştiği anları bir müddet izledikten sonra hızla olay yerinden uzaklaşıyor.

“Taksici köpeğin üzerinden geçiyor ve kapıyı açıp izlemesine karşın hayvanı orada yaralı biçimde bırakıp gidiyor”

Konu hakkında konuşan Birol Dikal, “Taksici köpeğin üzerinden geçiyor. Ve kapıyı açıp izlemesine karşın hayvanı orada yaralı biçimde bırakıp gidiyor. Hatta köpek kafasını çekmeseymiş bir tur daha ezilecekmiş. Hayvan kendini son anda atıyor. O kadar kötü vaziyetteydi ki, bizimkiler yarım saat falan görmemiş. Ardından fark ettik. Ve fark ettikten sonra da annesi başındaydı ve kötü vaziyetteydi, ciddi kötü vaziyetteydi. Biz veterinere götürdük. Hala iyileşme sürecinde zaten. Kalça kemiğinde 13 santimlik kayma oldu. Bunun röntgen görüntüleri de mevcut.

Maltepe’de sokak köpeğini ezen taksici, arkasına bakmadan kaçtı

Kemiklerde yer yer çatlaklar, kırıklar var. Hayvan şu an otomobillerden bile korkuyor, otomobillere bile yanaşmak istemiyor. Kazadır bu olur, insanlık hali hepimiz kaza yapabiliriz ama çarpıp bu halde bırakması bizim en çok zorumuza giden vaziyet. Bu köpeğe yapılan yarın bir insana da yapılır. Yetkililerden taksicinin hemen bulunmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.