adplus-dvertising

Maltepe’de müteahhidin ‘satılık ev oyunu’: 30 yıllık evlerinden oldular

Maltepe’de bir müteahhidin daireleri farklı kişilere satması sonrası 30 senelik ev sahipleri, dairelerinden oldu. Kiraya çıkmak mecburiyetinde kaldıklarını söyleyen eski daire sahipleri vaziyete tepki göstererek peşin parayla aldıkları evlerinin geri verilmesini istedi.
Takip et
Maltepe’de müteahhidin ‘satılık ev oyunu’: 30 yıllık evlerinden oldular
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Maltepe’de iddiaya göre, bir müteahhidin, 30 sene önce inşasını tamamladığı binanın dairelerini birden fazla kişiye sattığı gün yüzüne çıktı. Seneler sonra ortaya çıkan toprak sahibi varislerinin de dava açması sonrası satın aldıkları evden çıkmak mecburiyetinde kalan ev sahipleri vaziyete tepki gösterdi. Peşin parayla satın aldıkları evden çıkarıldıklarını öne süren bina sakinleri, toprak tapularının da iptal edildiğini belirtti. Toprak sahibinin varisleriyle anlaşma yapmak istediklerini söyleyen eski daire sahipleri, karşı taraftan ‘binayı yıktırıp karşısında kahve içeceğim’ yanıtını aldı.

Maltepe’de müteahhidin ‘satılık ev oyunu’: 30 yıllık evlerinden oldular

“Müteahhit, toprak sahibine 3 daire vermiş”

Meydana Gelen olayda müteahhidin daireleri birden fazla kişiye sattığını öne süren bina sakinlerinden Seda Çubukçu, “Bu binadan daireleri satın aldığımız dönemde evlerimizin müteahhit tarafından 2. kişilere de satıldığını öğrendik. O dönemde mağdur olan kişilerin paralarını kendi cebimizden verdik. Yeter ki evimizden olmayalım istedik. Bizler problem halloldu diyerek düşünürken müteahhidin, toprak sahibine de 3 daire verdiğini öğrendik. Seneler sonra toprak sahibinin varisleri bize dava açtı. Karşı tarafla konuyu çözüme kavuşturmak istedik, olumlu geri dönüş alamadık. Son görüşmemizde ise ‘binayı yıktırıp karşısında kahve içeceğim’ şeklinde konuştu. Bu aşamadan sonra biz dairelerimizi kaybetmiş olduk. 30 senenin sonunda hepimiz kiraya düştük. Senelerin birikimi bir anda yok oldu. Meydana Gelen olay sonrası mağdur olduk. Yetkililerin konuya çözüm getirmesini istiyoruz” diyerek konuştu.

“Geçmişe dönük kira ücretlerini de talep ediyorlar”

Meydana Gelen olay sonrası toprak tapularının geçersiz vaziyete düştüğünü söyleyen Seda Çubukçu, “30 sene boyunca mahkemelere ve avukatlara ödediğimiz paralar iki ev parasını geçti. Öte Yandan karşı taraf, bizden geriye dönük 10 senelik kira bedeli de talep ediyor. Şuanda onun sonuçlanmasını bekliyoruz. Bir de bu nedenden para ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.