Malatyalılar ile Adıyamanlılar Arasında Sınır Kavgası! 5 Yaralı

Adıyaman ile Malatya arasındaki sınırda çıkan anlaşmazlık kavgaya neden oldu. Yüzlerce kişinin geldiği olay yerinde 5 kişi yaralandı.
Takip et
Malatyalılar ile Adıyamanlılar Arasında Sınır Kavgası! 5 Yaralı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Malatya ile Adıyaman arasında 3 sene önce tabela sebebiyle çıkan sınır kavgası tekrar şiddetlendi. Kavga bu defa Yeşilyurt ilçesine bağlı Kozluk Mahallesi’ndeki yaylada Malatyalılar tarafından gerçekleştirilen yol çalışması sebebiyle alevlendi.

ADIYAMANLILAR ÇALIŞMALARA ENGEL OLDU

Söylentiye göre Adıyaman sınırında yer alan Kozluk Mahallesi’ndeki yaylada yol çalışması esnasında yaklaşık yüz kişilik Adıyamanlı grup çalışma bölgesine gidip buradaki çalışmalara engel oldu.

OLAYDA 5 KİŞİ YARALANDI

Kozluk Mahallesi sakinlerinin söylediklerine göre bölgenin kendi sınırları içinde olduğunu iddia eden Adıyamanlılar ardından Malatyalılara taşlarla saldırdı. 5 kişinin yaralandığı olayın sonrasında savcılığa suç duyurusu yapan Kozluk Mahallesi sakinleri yetkililerin meseleye çözüm bulamamasından dert yanarak, tansiyon daha fazla artmadan bir an önce sınırın kesin bir biçimde tespit edilmesini talep ediyor.

"SINIR 7 KİLOMETRE İÇERİ ÇEKİLDİ"

Sınır tartışmalarının sebebini anlatan Kozluk Mahalle Muhtarı Ali Ercan, “Bölgede açılan bir taş ocağı bulunuyordu. Malatya’dan ruhsat verilmedi. Onlar gidip Adıyaman'da ruhsat aldılar. Kadastro sınırını getirtip taş ocağını içeri aldılar ve bu şekilde Malatya sınırı yaklaşık 7 kilometre içeri çekildi. Konu bundan ibaret” biçiminde konuştu.

Olayda kendisinin de yaralandığını söyleyen muhtar Ercan, karşı taraftan şikayetçi olduklarını da söyledi. Yaylayı uzun zamandır kendilerinin kullandığını ifade eden mahalle sakinleri ise meselenin acil bir biçimde çözüme kavuşturulmasını talep etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.