adplus-dvertising

Malatya depremi için uzmanlardan korkutan açıklama!

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Tokat’ta yaşanan 4.3 ve Malatya’daki 3.3 büyüklüğündeki son depremleri yorumladı. Tokat’taki deprem için “Bu yörede en son büyük bir deprem (7,0) 1942 senesinde oldu. 3 bin kişi öldü, 6 bin 300 kişi yaralandı. Bu bölgede bu büyüklükte bir depremi daha uzun bir zaman için beklemiyoruz” ifadelerini kullanan Görür, Malatya depremi içinse “Bu bölgede gelecekte ciddi bir deprem bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Malatya depremi için uzmanlardan korkutan açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MALATYA (Haberler.com) – Bilim Akademi Mensubu yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Tokat ve Malatya‘da yaşanan depremlerle alakalı görüşlerini paylaştı.

BÖLGEDEKİ SON DEPREM 1893 SENESINDE

Malatya’daki depremin fay zonunda olduğunu, bu zonun Doğu Anadolu Fayı (DAF) ile olan kesişim bölgesinde yer aldığını söyleyen Görür, “Bu zonun DAF ile olan kesişim bölgesinde ve DAF üstünde (Erkenek-Çelikhan) gelecekte ciddi bir deprem bekliyoruz” şeklinde konuştu. Görür, söz konusu bölgede en son yaşanan depremin 1893 senesinde olduğunu söyledi.

Malatya depremi için uzmanlardan korkutan açıklama!Naci Görür’ün Malatya depremini değerlendirirken paylaştığı harita.

“TOKAT’TA BÜYÜK DEPREM BEKLEMİYORUZ”

Tokat’taki Niksar ilçesi merkezli 4,4 büyüklüğündeki depremi yorumlayan Görür, “Bu deprem malüm, Kuzey Anadolu Fayı (KAF) üstünde. Bu yörede en son büyük bir deprem (7,0) 1942 senesinde oldu. 3 bin kişi öldü, 6 bin 300 kişi yaralandı. Bu bölgede bu büyüklükte bir depremi daha uzun bir zaman için beklemiyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya depremi için uzmanlardan korkutan açıklama!Naci Görür’ün Tokat depremini yorumlarken paylaştığı harita.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.