Malatya – Adıyaman Kavgasında İkinci Perde! Malatyalılar Eylemde

Malatyalılar ile Adıyamanlılar arasında çıkan sınır kavgası sonrasında Malatyalılar tartışmalı bölgeye giderek eylem yaptı.

Malatya ile Adıyaman arasında yer alan ve senelerdir ortak kullanılan yayla, Malatyalı ailelerin yaylanın kendilerine ait olduğunu iddia ederek, yol açmak istemesiyle sınır kavgasına sebep oldu.


ADIYAMANLILAR MALATYALILARA SALDIRDI

Yeşilyurt ilçesinin Kozluk Mahallesi’nde yer alan yaylada, Malatyalılar tarafından yol çalışması yapıldı. Yaylaya, çalışmalar esnasında geçen hafta yaklaşık 100 kişilik Adıyamanlı ekip, bölgenin kendi illeri sınırında olduğunu söyleyip, yol yapımının durdurulmasını talep etti. Adıyaman’dan gelen kalabalık, söylentiye göre, yol çalışmalarını yapan kişilere saldırdı.

Hudut sebebiyle meydana gelen kavgada, 5 kişi yaralandı. Olayın sonrasında Kozluk Mahallesi’nin sakinleri, saldırganlar hakkında savcılığa suç duyurusu yaptı.

MALATYALILAR YARDIM İSTEDİ

Olanların sonrasında Malatyalılar, eylem yaparak, görevlilerden destek istedi. Sınırın Malatya kısmında yer alan mahalle sakinleri Yeşilyurt Belediyesi’nden destek talep ederek, yaylaya yol yapılmasını istedi.

Malatyalılar, Yeşilyurt ilçesi ile Adıyaman’ın Çelikhan ilçesi hududunda yer alan yaylanın İsmet İnönü devrinde kendilerine verildiğini söyledi.

Olayın daha da çığırından çıkmadan görevliler tarafından sınırın tespit edilmesi ile, bu tartışmaya son verilmesini talep eden Malatyalı grup için bölgeye çok sayıda jandarma gönderilerek, güvenlik tedbiri alındı.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı