Mahmut Tuncer kimdir, İbrahim Tatlıses ile neden küs?

İbo Show'a gitmem diyen Mahmut Tuncer, fikrini değiştirdi. Programın finaline katılma kararı alan Tuncer, İbrahim Tatlıses ile bir araya gelecek. İbrahim Tatlıses ile Mahmut Tuncer barıştı mı?
Takip et
Mahmut Tuncer kimdir, İbrahim Tatlıses ile neden küs?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Mahmut Tuncer uzun süredir küs olduğu ve programına kesinlikle katılmam dediği İbrahim Tatlıses’in konuğu oluyor. İkilinin neden küstüğü merak edilirken, Mahmut Tuncer kimdir ve kaç yaşındadır soruları da gündem oluyor. İşte, Mahmut Tuncer’in yaşamı ve kariyeri…

Mahmut Tuncer kimdir, İbrahim Tatlıses ile neden küs?

MAHMUT TUNCER KİMDİR?

5 Mayıs 1961 tarihinde Şanlıurfa’da doğan Mahmut Tuncer ailesinin beşinci çocuğudur. Küçük yaşlardan itibaren futbol ile ilgilenen Tuncer bir dönem Urfaspor’da profesyonel oyuncu olarak görev aldı. Ses sanatçısı olmak konusunda bir hayali olmayan meşhur sanatçı yaşamını futbolcu olarak devam ettiriyordu.

Arkadaşlarının yanında zaman zaman şarkılar belirten Mahmut Tuncer, çevresindekiler tarafından çok beğeniliyordu. 11 Nisan 1979 tarihinde Urfa’nın kurtuluşunu kutladıkları gecede İbrahim Tatlıses gelmeyince teknik direktörü sahneye onun çıkmasını istedi ve böylece Mahmut Tuncer ilk kez sahneye çıktı.

Bedia Akartürk, İzzet Altınmeşe ve Selahattin Alpay gibi meşhur sanatçıların o senelerde menajerliğini yapan Mehmet Ali Yanıkoğlu Ankara’dan Urfa’ya geldiğinde Mahmut Tuncer ile tanıştı. Yanıkoğlu, “Seni sanatçı yapmaya geldim” diye Mahmut Tuncer’i Ankara’ya götürdü. Günlük 2.500 TL karşılığında bir pavyonda sahneye çıkan meşhur isim aynı mekanda sahne alan Belkıs Akkale’den halk müziği ile ilgili çok şey öğrendi.

1979’da TRT Radyosu’nun açtığı sınavda birinci olan Mahmut Tuncer 1980’de “Uyandım Sabah ile” adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. Ardından ise hemen her sene bir albüm çıkaran Tuncer, Flash TV’de uzun dönem eğlence programı sundu
Mahmut Tuncer ses sanatçılığının yanı sıra 20 filmde başrol oyuncusu olarak kamera karşısına geçti. Öte Yandan 80 adet besteye de imza attı.

Işıl Tuncer ile evli olan Mahmut Tuncer, dört çocuk babasıdır.

Mahmut Tuncer kimdir, İbrahim Tatlıses ile neden küs?

MAHMUT TUNCER İBO SHOW’A KATILIYOR!

İbrahim Tatlıses ile araları bozuk olan Mahmut Tuncer’in final bölümünde İbo Show’un konukları arasında yer alacağı ortaya çıktı. Mahmut Tuncer daha önce yaptığı açıklamada programa davet edilmesi durumunda gitmeyeceğini açıklamıştı. Fikrini neden değiştirdiği ise oldukça merak edildi.

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, saldırıya uğradıktan sonra uzun yıllar ekranlara veda etmişti. Yıllar sonra İbo Show’a Star ekranlarında yeniden başlamıştı. Tatlıses’in iyileştikten sonra ilk işlerinden biri de İbo Show oldu. Tatlıses, 9 yıl aradan sonra yeniden İbo Show’la hayranlarının karşısına çıkmıştı. Aralarının bozuk olduğu söylenen Mahmut Tuncer’in ise İbo Show’un son bölümüne konuk olacağı haberi fazlasıyla dikkat çekti. Tuncer “Ben çok kırıldım, ben daha önce hastanede ufak bir ameliyat geçirdim. Biz mesela kendisi hastanedeyken 15 gün hastaneden çıkmadık. Ben mesela ameliyat oldum, kendisinin duymasını istemem fakat duymuş. Duyan bir adam arar der ki geçmiş olsun der!” ifadelerine yer vermişti.

Mahmut Tuncer kimdir, İbrahim Tatlıses ile neden küs?

MAHMUT TUNCER VE İBRAHİM TATLISES NEDEN KÜSTÜ?

İbrahim Tatlıses’le yine küs olduğunu söyleyen Mahmut Tuncer, aralarındaki meseleyi şöyle anlattı: “İbrahim’le yine küsüz konuşmuyoruz, Osman abiyi görünce gözlerim doldu. Ankara’ya geldiğimde ilk tanıdığım sanatçılardan biriydi. Küsme nedenimiz iki kişinin arasında olan bir şeydir 3. kişiyi ilgilendirmez. Biz iki hemşehriyiz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.