adplus-dvertising

Mahkemeden Karar Çıktı: Neşet Ertaş’ın Hayatı Film Olacak

Usta sanatçı ve halk ozanı Neşet Ertaş’ın hayatının anlatılacağı Garip Bülbül Neşet Ertaş isimli sinema filminin çekilmemesi yönünde ailesinin açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme, filmin çekilmesine karar verdi.
Takip et
Mahkemeden Karar Çıktı: Neşet Ertaş’ın Hayatı Film Olacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Neşet Ertaş’ın hayatını konu alacak olan “Garip Bülbül Neşet Ertaş” filminin tanıtımı geçtiğimiz aylarda yapıldı. Usta sanatçının ailesi “Babamızın hayatının filme çekilmemesi yönünde vasiyeti var” şeklinde bir açıklama yaparak, konuyu yargıyı taşıdı.

Erol Parlak tarafından kaleme alınıp Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2019’da yayınlanan “Garip Bülbül Neşet Ertaş: Hayatı, Sanatı ve Eserleri” adlı kitaptan yola çıkan yapımcı Mustafa Uslu, filmin tanıtımını yapmıştı. Bu gelişmelerin ardından Neşet Ertaş’ın çocukları Nigar Leyla Ertaş, Döne Ertaş, Hüseyin Ertaş ve Canan İlhan, efsaneleşmiş halk ozanının hayatını anlatan bir filmin çekilmesinde rızalarının olmadığını söyleyerek bunu engellemek için dava açmışlardı.

Mahkemeden Karar Çıktı: Neşet Ertaş’ın Hayatı Film Olacak

Neşet Ertaş’ın ailesinin yapımcı Mustafa Uslu’ya açtığı dava yakın zamanda sonuçlandı. Mahkemeden çıkan karar doğrultusunda, filmin çekilmesinin herhangi bir sorun teşkil etmeyeceği bildirildi. Yapımcı Mustafa Uslu, ocak ayında çekimlere başlayacaklarını duyurdu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.