Mahkemede karısının kendi kendini bıçaklayarak öldürdüğünü söyledi!

Eskişehir'de, aralarında çıkan tartışmada eşi Hafize Fidan'ı (35) bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Ferhat Fidan'ın (26) yargılanmasına başlandı. Suçlamayı kabul etmeyen Fidan, "Onu ben öldürmedim. Kendi, kendini bıçakladı" dedi.

Odunpazarı ilçesine bağlı Erenköy Mahallesi’nde yaşayan Hafize ve Ferhat Fidan çifti arasında geçen Şubat ayında çıkan münakaşa kavgaya dönüştü. Bu esnada bıçaklanarak ağır yaralanan Hafize Fidan götürüldüğü Eskişehir Şehir Hastanesi’nde doktorların bütün müdahalelerine karşın kurtarılamadı. Bir kargo firmasında çalışan Ferhat Fidan ise gözaltına alındı.


Tutuklanarak cezaevine koyulan Fidan ile ilgili Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, ‘kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası istendi.

Tutuklu koca Fidan’ın yargılanmasına 4’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Dün görülen ilk duruşmaya Ferhat Fidan, cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile katıldı. Savunmasında suçlamayı kabul etmeyen Fidan, eşi Hafize Fidan’ın kendisini öldürdüğünü iddia etti. Ferhat Fidan, “Eşimi ben öldürmedim. Aramızda çıkan münakaşanın sonrasında eline geçirdiği bıçağı vücuduna sapladı. Kanlar içinde yere yığıldığını gördüm. Hemen alt katımızdaki komşulara vaziyeti bildirip, yardım istedim. Onlar da eve geldi. Ambulansı ile hastaneye götürdük. Onu ben öldürmedim. Kendi, kendini bıçakladı” şeklinde konuştu.

Mahkeme, tanık ifadelerinin alınması için duruşmayı erteledi.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı