Mahallenin Kabusu Olan Binaya Baskın

İstanbul Esenyurt'ta inşaat halindeki bir bina mahallenin kabusu haline geldi. Binada sürekli uyuşturucu kullanıldığı ileri sürülüyordu. Polis oraya baskın yaptı.

İstanbul Esenyurt’ta inşaat halindeki bir bina mahallenin kabusu haline geldi. Binada sürekli uyuşturucu kullanıldığı ileri sürülüyordu. Polis oraya baskın yaptı. Mahalle sakinlerinin ifadelerine göre binada yıllardır kalındığını ve insanları bıçakla tehdit ettikleri öğrenildi. Esenyurt Örnek mahallesinde inşaat halindeki binada bazı kişilerin yıllardır kaldığı, mahalleliyi bıçakla tehdit ettiği ve uyuşturucu kullanıldığı ileri sürüldü. Mahalle sakinlerinin Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğüne yaptığı şikayet doğrultusunda polis ekipleri harekete geçti.

MAHALLELİ İSYAN ETTİ

istanbul Esenyurt’ta bulunan Örnek mahallesi sakinleri,  yıllardır bazı kişilerin binayı mesken tutan uyuşturucu kullanıcıların kendilerini defalarca bıçakla ettiklerini iddia etti. Mahalle sakini Saide Demir, “Sabah akşam en az 50 kişi geliyor. Ben ‘defolun gidin’ diyorum onlar merdivenin üzerinde zıplıyor ‘sus seni keserim’ diyor. 4-5 defa bana bunları söylediler. Ben çamaşır asıyorum, çamaşırlarımı toplayıp kesiyorlar içine uyuşturucu koyup götürüyorlar. Hem satan var hem içen var” dedi.

ATTIKLARI TAŞ ÇOCUĞUN KAFASINA GELİYORDU

Esenyurt Örnek mahallesinde yaşayan bir diğer mahalle sakini Yener Yılmaz, “1 hafta önce 8-10 kişi girdi buraya. ‘Girmeyin çoluk çocuk var’ dedim burada, ondan sonra yerden taş alıp attı. Pencereyi kapatmasaydım çocuğun kafasına gelecekti. Günde 50-60 kişi falan girip çıkıyor buraya. Teyze var burada, kadın çamaşır asarken kadınla konuşuyor kadın bir şey dese bıçak var arkasında, bıçaklayacak kadını” diye konuştu.

ÇOCUKLARIMIZI SOKAĞA BIRAKAMIYORUZ

Esenyurt Örnek mahallesindeki esnaf ise, “Buraya kimin girip, kimin çıktığını bilmiyoruz. Çocuklarımızı sokağa bırakmaya tereddüt ediyoruz. Geçen evime giderken yüzüne baktım, ‘amca bir durum var’ deyip arabama vurdu. Yani beni tehdit etti” ifadelerini kullandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı