Mahalle Şenlikleri İlçeye Hayat Verecek

Son yıllarda İstanbul'un en fazla gelişen ilçelerinden biri olan Sancaktepe'de düzenlenecek mahalle şenlikleri ile vatandaşlar özlemini çektiği hatıralarını yad edecek.

Yaz aylarında İstanbul genelinde birçok ilçe belediyesi düzenlediği etkinliklerle vatandaşlara unutulmaz anlar yaşatıyor. Bu geleneğe uyan ilçelerden biri de Sancaktepe oldu. Her gün bir mahallede şenlik düzenleme kararı alan Sancaktepe Belediyesi, bu sayede vatandaşın unutulmaya yüz tutmuş hatıralarını canlandıracak.


Sancılı geçen seçim sürecinin ardından İstanbul’da ilçe belediyeleri kültür sanat çalışmalarına hız verdi. Hem birlik beraberliği pekiştirmek hem de unutulmaya yüz tutmuş gelenekleri gelecek kuşaklara aşılamak amacıyla düzenlenen bu çalışmalardan biri de Sancaktepe’de gerçekleşti. Her gün farklı bir mahallede gerçekleşmesi beklenen şenliklerden ilki bu akşam Yenidoğan Mahallesi’nde düzenlendi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği şenlikte eğlence tavan yaptı.

BAŞKAN DÖĞÜCÜ, KÜLTÜR SANATA ÖNEM VERİYOR

Kültürel ve sanatsal etkinliklere önümüzdeki aylarda farklı projelerle devam edeceklerini vurgulayan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Sancaktepe’yi bu alanda İstanbul’un önde gelen ilçeleri arasına sokmayı amaçladıklarını belirtti. Şenliğe katılan vatandaşlara teşekkür eden Döğücü, ilçenin geleceğini emanet edecekleri çocukların en iyi şekilde yetişmesi için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını vurguladı. Mahalle şenlikleri, önümüzdeki günlerde diğer mahallelerde devam edecek.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı