Tuba Büyüküstün'den Oy Kullan Çağrısı

Ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün, ikinci tur seçimlerinden önce 'bilinçli oy kullan' çağrısında bulundu.

Ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün, ikinci tur seçimleri öncesinde halkı oy kullanmaya davet etti. İşte, güzel oyuncudan tartışma yaratacak o paylaşım!

Türkiye 14 Mayıs’ta sandığa gitti ve Cumhurbaşkanı adayına oy kullandı. Ancak oy çokluğu sağlanamadığından seçimler 2. Tura kaldı. Siyaset dünyasında 28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci tur seçimler öncesi yeni ittifaklar doğmaya başladı. Öte yandan, sanat camiasından da birçok ünlü isim seçim ile alakalı sosyal medyadan paylaşımlarda bulunuyor.

TUBA BÜYÜKÜSTÜN: “GELECEĞİNİ HAYAL ET, BİLİNÇLİ OY KULLAN”

Şu sıralar Netflix platformuna çekilen Zeytin Ağacı dizisinin yıldızı olan Tuba Büyüküstün, hafta sonu yapılacak seçim öncesinde dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Ünlü isimleri, vatandaşları ve sevenlerini Pazar günü dikkatli oy kullanmaya davet eden güzel oyuncunun kullandığı ifadeler oldukça manidardı.

“Birbirimizden ayrı değiliz hiçbirimiz. Hiçbirimiz daha haklı ya da haksız değiliz. Ayrışmak, karşı karşıya gelmek yerine bütünün parçaları olduğumuzu bilsek ve buna sahip çıksak…" ifadelerini kullanan Tuba Büyüküstün, sosyal medya mecralarında kısa sürede gündem oldu.

Büyüküstün, "Bir takım taraftarı gibi değil, bilinçli oy kullan! Araştır, gözünü, kulağını kapatma. Neye evet dediğini bil. Kararsız mısın? Geleceğini hayal et. Çocuklarının geleceğini, torunlarının geleceğini. Bir cevap belirecektir kalbinde” notuyla paylaştığı hikayesi ile seçim konusunda takipçilerine seslendi.

Tuba Büyüküstün'den Oy Kullan Çağrısı
Bizi Takip Edin

Bize Katılın