Berrak Tüzünataç dikkat çeken açıklamalara imza attı

Berrak Tüzünataç, sosyal medya fenomeni Danla Bilic’in YouTube’da yayınlanan programına misafir oldu. Meşhur oyuncu, 13 sene önce meydana gelen ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) taşınan olay hakkında açıklamalarda bulundu.

Berrak Tüzünataç dikkat çeken açıklamalara imza attı

Berrak Tüzünataç, 2010 senesinde Kabataş’taki evinin terasında komedyen Şahan Gökbakar’la yakınlaştığı anda magazinciler tarafından çekilip yayınlanan görüntüleri hakkında AİHM'e açtığı davayı kazanmasıyla alakalı konuştu.

13 yıl önce hem psikolojik hem iş olarak çok sarsan bir olaydı. 25 yaşındaymışım o zaman. Tüm ülkenin gözü önünde gerçekleşen olayla alakalı hukuki mücadeleye başlamıştım. Sonuçlanana kadar da konuşmamıştım. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde haklı bulundum. Yani inandığımız bir şeyi bırakmamamız gerekiyor. Benim yaşam hikâyemde her manada ağır bir dönemdi. 13 sene sonra hak ettiğim netice da büyük olmalıydı. Uluslararası hukukta Tüzünataç kararı olarak literatüre geçti, soyadıma da atalarımı da güzel bir göz kırpayım buradan.

Tüzünataç, “Gerçekten hiç fiziksel tacize uğradın mı? 'Benimle bu gece olursan, işi kaparsın' gibi teklifler aldın mı?” sorusuna da samimi bir cevap verdi.

Yok, öyle bir şey olmadı. Zaten tacizle alakalı algıdaki bir tık problem da bu. Bu kadar net olmak mecburiyetinde değil. Bir sürü boyutu var bunun. Dava bile benim işime engel oldu. Bu da bir nevi magazin basınının taciziydi. Hepimiz bir şekilde uğruyoruz bu tacize. İlla kodaman bir patronun gelip ‘Yoksa bitiririm’ demesi demek değil. Bir sürü boyutu var.

Berrak Tüzünataç dikkat çeken açıklamalara imza attı
Bizi Takip Edin

Bize Katılın