Mağara Girişinde Sıkışan Vatandaş, 4 Gün Boyunca Kurtarılmayı Bekledi

Kamboçya'da yarasa pisliği toplamak için girdiği mağaranın girişinde sıkışan talihsiz vatandaş, 4 gün boyunca aç susuz çaresizce kurtarılmayı bekledi.

Dünyanın en yoksul ülkeleri arasında gösterilen Kamboçya’da filmlere konu olacak bir olay yaşandı. Yarasa dışkısı toplamak için mağaraya giren Sum Bora, girdiği mağarada sıkışıp kaldı. Uzun aramalar sonucunda 4 gün sonra sıkıştığı yerden çıkartılan vatandaş, “Bıçak olsa kendimi öldürecektim” dedi.


10 SAAT SÜREN UĞRAŞ SONUCU KURTARILDI

Geçim kaynağı olan yarasa dışkısını toplamak için mağaraya giren 28 yaşındaki Sum Bora, işini halledip mağaradan çıktığı esnada iki kayanın arasına sıkışıp kaldı. 4 gün boyunca çaresizce kurtarılmayı bekleyen talihsiz vatandaş, yaklaşık 200 kişinin katıldığı, 10 saat süren uğraşlar sonucu kurtarıldı.

YANINDA BIÇAK OLSA KENDİNİ ÖLDÜRECEKTİ

Aç ve susuz 4 gün geçiren Bora, tedavi altına alınırken, olay sonrası paylaştığı videoda bir yerden sonra kurtarılmaktan ümidi kestiğini ve yanında bir bıçak olsa kendisini öldürebileceğini söyledi. Bora, kendisine kurtarılma hediyesi olarak 2 bin 500 dolar (yaklaşık 14 bin lira) gönderen Başbakan Hun Sen’e de teşekkürlerini iletti.

BİRÇOK KİŞİ İÇİN EKMEK KAPISI

“Guano” olarak da bilinen ve gübre olarak kullanılan yarasa dışkısı toplayıcılığı, dünyanın en yoksul ülkeleri arasındaki Kamboçya’da birçok kişinin mesleği haline geldi.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı