adplus-dvertising

Maganda kurşunu ile ölen Büşra’nın okuldaki sırası boş kaldı!

Ortalama 1.5 senenin sonrasında yüz yüze eğitim bugün başladı. Tokat’ta 31 Aralık’ta başına yorgun mermi isabet etmesi neticesi ağır yaralanan ve hastanede yaşamını yitiren 17 yaşındaki Hanife Büşra Konyar’ın sırası ise boş kaldı. Sırası çiçeklerle donatılan Konyar’ın ailesi sınıfta duygusal anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamadı.
Takip et
Maganda kurşunu ile ölen Büşra’nın okuldaki sırası boş kaldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erbilçesi Hükümet Caddesi’nde 31 Aralık 2020 tarihinde Hanife Büşra Konyar (17), alışverişten eve dönerken başına yorgun mermi düşmesi neticesi ağır yaralandı. Ağır yaralanan Konyar, ilk müdahalenin sonrasında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

BÜTÜN ÇABALARA KARŞIN YAŞAMINI KAYBETTİ

Hanife Büşra Konyar, 6 gün sonra tedavi gördüğü hastanede doktorların bütün çabasına karşın yaşamını yitirdi. Olayın şüphelisi Ömer Kaya, sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

ACILI AİLE DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

Yüz yüze eğitimin ilk gününde Erbilçesinde Büşra Konyar’ın sırası çiçeklerle donatıldı. Nakşiye-İbrahim Konyar çifti kızlarının sınıfında duygusal anlar yaşadı. Merkez Anadolu Lisesi Müdürü Salih Cenik, maganda kurşunu ile öğrencisini kaybetmenin acısını yaşadıklarını belirtti.

Maganda kurşunu ile ölen Büşra’nın okuldaki sırası boş kaldı!

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR

Kızlarının fotoğrafını sırasına koyan baba ve anne, gözyaşlarına hakim olamadı. Okul bahçesinde meydana gelen olayla alakalı değerlendirmelerde bulunan İbrahim Konyar, kızının yaşamını kaybetmesinin üstünden 8 ay geçtiğini söyleyerek, “Kızımı toprağa vermeseydik okuluna gelecekti. Acısını halen yaşıyoruz. Maganda kurşununa dur demenin artık bir zamanı geldi. Bu 8 ay içerisinde Trabzon’da bir çocuğun başına yorgun mermi geldi. Tokat’ta bir kız kardeşimizin omzuna, Samsun’da, İstanbul’da bir çocuğun sırtına yorgun mermi düştü. Yani buna bir dur demek gerekir. Bir caydırıcılığı olması gerekir. Bireysel silahlanmaya hayır diyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.