Mafya Üyeleri Protestoculara Saldırdı!

Hong Kong'dan gelen görüntülerde, protestoculara mafya üyelerinin saldırdığı ortaya çıktı. Beyaz tişörtlü mafya üyeleri hükumete yakınlıklarıyla biliniyor.

Hong Kong’da gösteriler yoğun biçimde devam ederken, yeni görüntüler ortaya çıkmaya devam ediyor. Triad Gangesterleri olarak bilinen mafya üyeleri, demokrasi yanlısı silahsız protestoculara saldırdı. Metrolara baskın yapan mafya üyeleri, protestocu olduğunu tespit ettikleri insanları teker teker yakalayıp, sopalarla darp etti.


Bölge polisleri, mafya saldırısına engel olmadığı için eleştirilerin hedefi oldu. Bazı milletvekilleri de hem polisleri hem de devlet yönetimini eleştirdi. Muhalefet milletvekilleri, tren istasyonunda protestocuları silahlı saldırganlardan korumayan polisler hakkında suç duyurusunda bulundu. Bazı politikacılara göre Triad Gangesterleri olarak bilinen mafya örgütü, son yıllarda artan siyasi tehdit ve şiddete bağlı olarak büyüdü.

HEPSİ BEYAZ TİŞÖRT GİYMİŞTİ

Görüntülerde saldırganların tamamının beyaz tişört ve beyaz maske taktıkları görüldü. Birbirlerini tanımak ve bir arada kalabilmek için uygulanan taktik sayesinde tek başına olan protestoculara ağır şiddet uygulayabildiler. Twitter’da olay hakkında çok sayıda iddia ortaya atıldı. Saldırganların hamile bir kadını dövdüğü görüntüler ise protestocuları öfkelendirdi. Saldırıların ardından öfkelenen protestocular sabaha kadar eylemlerine devam etti. Triad Gangesterleri, hükumete yakınlıklarıyla tanınıyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı