adplus-dvertising

Macron, Rusya’nın saldırılarını soykırım olarak nitelendirmeyi reddetti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarını “soykırım” olarak adlandırmayı reddederek, Rus ve Ukraynalıları “kardeş” olarak nitelendirdi.
Takip et
Macron, Rusya’nın saldırılarını soykırım olarak nitelendirmeyi reddetti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarını ABD Başkanı Joe Biden’ın soykırım olarak nitelendirmesinin sonrasında, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron konu hakkında açıklamada bulundu. Macron verdiği röportajda Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırının soykırım olarak nitelendiremeyeceğini söyleyerek, “Bugün bu tür terimlere dikkat etmemiz gerekiyor, çünkü Ruslar ve Ukraynalılar kardeştir” şeklinde konuştu. Macron açıklamasında, “Bu savaşı durdurmak ve barışı tekrardan inşa etmek için elimden geldiğince denemeye devam etmek istiyorum. Bu tarz söylemlerin barışa hizmet ettiğinden emin değilim. Rusya’nın saldırıları hakkında vaziyetin kabul edilemez olduğu ve savaş suçu olduğunu söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Avrupa’da eşi benzeri olmayan bir savaş suçu meydana geldiğini söyleyen Macron, “Rusya tek taraflı olarak son derece acımasız bir savaş başlattı. Rus ordusunun savaş suçu işlediği belirlendi ve şuanda sorumluları bulmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.