Maaşlarını Alamayan İşçiler Toplu İntihara Kalkıştı

Erzurum'da bir inşaatta çalışan işçiler maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle intihara kalkıştı. Polisler uzun uğraşların ardından işçileri ikna etmeyi başardı.

Erzurum’da inşaatı devam eden 750 kişi kapasiteli yurt inşaatında çalışan işçiler toplu intihara kalkıştı. Gerekçe ise yüklenici firmanın maaşlarını ödememesi.


İnşaatta çalışan 67 işçi Kurban Bayramı için memleketlerine gitmeden önce inşaatın yüklenici firmasından 1 aylık maaşlarının yatırmalarını istedi. Banka hesaplarına baktıklarında 15 günlük maaşlarının yattığını gören işçiler intihara kakıştı. İntihar etmek için inşaatın en üst katına çıkan işçilerin, aşağıda bekleyen arkadaşları da taşkınlık çıkarınca devreye polis girdi. Bazı işçilerin sinir krizi geçirdiği görüldü.

“KİMSE ÇOCUĞUNA PARA GÖNDEREMİYOR”

İşçilerin kalfalığını yapan Nurettin Güneş Ramazan Bayramından beri mesai paralarının yatmadığını ifade ederek, “Ramazan Bayramından beri para alamıyoruz. Burada insanlar asgari ücretle çalışmıyorlar. Herkesin mesaisi var. Biraz daha fazla para almak için çalışıyorlar. Buradaki 67 kişi kaç aydır para alamıyor. Kimse çocuğuna para gönderemiyor. Kurban alamadı. Sabah ben firmayı aradım paramızı yatırın dedim. Öğlene kadar yatıracağız dediler. Yatırdıkları parayla bizim çalıştığımızın arasında dağlar kadar fark var. Şu anda 6 kişi çatı üzerinde intihar etmek istiyor. 2’si çatıya çıkarken durduruldu” dedi. Polisin çabaları sonrası intihar etmek isteyen işçiler inşaattan aşağı indi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı