Maaş zamları belli oluyor! Erdoğan, öğretmen ve doktorlar için zam müjdesi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öğretmenler ve doktorlara verdiği zam müjdesinin sonrasında öbür meslek gruplarının gözleri de Erdoğan’a çevrildi. Her meslek grubu kendilerine gelecek zam haberini bekliyor. Peki 2022’de kim ne kadar zam alacak?
Takip et
Maaş zamları belli oluyor! Erdoğan, öğretmen ve doktorlar için zam müjdesi verdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün 2 meslek grubunu sevindiren açıklamalar yaptı. Milyonların beklediği zam haberi şuanlık 2 meslek grubu için gelirken öbür meslek gruplarının gözü kendileri için gelecek zam haberlerine yöneldi.

DOKTORLARA ZAM MÜJDESİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nın sonrasında Meclis’te basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Koca soruları yanıtlarken araya giren Cumhurbaşkanı Erdoğan doktorlara zam müjdesini verdi. Erdoğan konuşması esnasında “Doktorlara 2 bin 500 ile 5 bin lira arasında zam yapacağız” diye doktorları sevindirdi. Erdoğan’ın bu açıklaması sonrası öbür sağlık çalışanları da kendilerine gelecek zam haberini merakla bekliyor.

ÖĞRETMENLERE 2000 TL’LİK ZAM

Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 20. Milli Eğitim Şûrası’nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan doktorlara zam müjdesinden sonra bir müjde de öğretmenlere verdi. Erdoğan 10 senesini doldurmuş öğretmenlere uzman öğretmenlik olanağı getirdiklerini belirterek uzman öğretmenlerin hem derece alacaklarını hemde maaşlarına ek 1000 TL alacaklarını belirtti. Öte Yandan Erdoğan uzman öğretmenlerin sınavda başarılı olduklarında baş öğretmen unvanıyla görev yapacaklarını ve maaşlarında 2000 TL artışa gidileceğinin de müjdesini verdi.

MESLEK GRUPLARI MERAKTA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktor ve öğretmenlere verdiği zam müjdesinin sonrasında öbür meslek grupları da gözlerini Erdoğan’dan gelecek zam haberine çevirdi. Sağlık çalışanları, memurlar, devlet kuruluşlarında çalışan hizmetliler, basın mensupları, imam, müezzin gibi Diyanet İşleri Başkanlığı personelleri, asker, polis, jandarma, bekçi gibi kolluk güçleri personeli, TCDD işçileri, Orman işçileri, Karayolları çalışanları, TBMM çalışanları ve daha pek çok meslek grubu dört gözle Erdoğan’dan gelecek zam haberini bekliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.