M7 Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nda Sona Gelindi

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda sona gelindi. 6 Kasım'da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gelmesi ile tören yapılacak.

İnşası süratle yapılmaya devam eden Kabataş-Mecidiyeköy- Mahmutbey Metro Hattı projesinde mutlu sona az kaldı. Mecidiyeköy-Mahmutbey arasında test sürüşleri süren hattın ikinci aşaması olan Mecidiyeköy-Kabataş arasındaki tünel kazı çalışmaları da sona erdi.


6 KASIM’DA TÖREN YAPILACAK

6 Kasım Çarşamba günü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımı ile, “Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı Tünellerinin Tamamlanması” nedeniyle tören yapılacak. Programda, Mecidiyeköy-Kabataş arasındaki tünel çalışmasını sona erdiren TBM makinesi, hattın Fulya İstasyonu’ndaki şafttan çıkarılacak.

GÜNDE 1 MİLYON YOLCUYA HİZMET VERECEK

Son teknoloji ile “tam otomatik sürücüsüz” olarak yapılan metro, 24,5 km uzunluğunda ve 19 istasyondan meydana geliyor. Bir saatte tek yönde 70 bin yolcu taşıma kapasitesi olan hattın hepsinin hizmete girmesi ile günde bir milyon yolcuya hizmet sağlaması düşünülüyor.

Raylı sistem hattı, Avrupa Yakası’nda yerleşim açısından yoğun nüfusu olan Beyoğlu – Beşiktaş – Şişli – Kağıthane – Eyüp – Gaziosmanpaşa – Esenler – Bağcılar’ı (8 ilçe) birbirine bağlayacak. Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey (M7) Metro Hattı, 5 ayrı yerde diğer raylı sistemlere entegre yapılacak.

Entegrasyon durakları ve hatlar şu şekilde;

– Kabataş İstasyonu’nda; Kabataş- Taksim Füniküler (F1) hattı ve Eminönü-Kabataş Tramvayı (T1) ile

– Mecidiyeköy İstasyonu’nda Yenikapı- Hacıosman Metro (M2) hattı ile


– Karadeniz Mahallesi İstasyonunda Topkapı-Sultançiftliği (T4) hattı ile

– Mahmutbey İstasyonunda Bağcılar (Kirazlı)- Başakşehir Metro (M3) hattı ile

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı