Lüks Villasını 5’te 1’i Fiyatına Sattı

Son dönemlerde artan dolandırıcılık olaylarının son kurbanı İzmir'de ikamet eden Özel isimli yaşlı kadın oldu.

İzmir’de ikamet eden yaşlı kadın, kendisine ulaşan dolandırıcıların tuzağına düşüp sahip olduğu lüks villayı 5’te 1’i fiyatına sattı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan talihsiz kadın, polis ekiplerinden yardım istese de artık iş işten geçmişti.


Bu kadarına da pes dedirten dolandırıcılık olayı İzmir’de yaşandı. Kendilerine kurban olarak bir dönem hukuk bürosunda çalışan Özel Dikici isimli yaşlı kadını seçen dolandırıcılar, planlarını uygulamaya sokmak için son dönemlerin popüler yalanlarından birine sarıldı. Yaşlı kadına kendilerini polis olarak tanıtan ve FETÖ üyelerini açığa çıkarmak üzere olduklarına inandıran dolandırıcılar, bunun için talihsiz kadından kendilerine yardım etmesini istedi. Bu yalana inanan kadın da plan dahilinde 5,5 milyon TL değer biçilen villasını 1 milyon 600 bin TL’ye sattı.

POLİSE KOŞTU AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞTİ

Notere gidip satış işlemini yapan talihsiz kadın, her şeyden habersiz evine geri döndü. Bir süre sonra yakınlarının da uyarısıyla dolandırıldığını anlayan Dikici, koşa koşa polise gitti. Olan biteni ekiplere anlatan kadın, ifadesi alındıktan sonra evine yollandı. Son günlerde kentte birçok kişiyi dolandıran çetenin yakalanması için ekipler çalışmalarına devam ediyor. Dolandırılan kadın da bu olayın herkesin başına gelebileceğini belirterek diğer vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı