Luis Campos’un Son Transferi: Yusuf Yazıcı

En son Trabzonspor’dan Yusuf Yazıcı’yı transfer eden Fransız Lille kulübü, sattığı futbolculardan elde ettiği karlarla yeni “Porto” olma yolunda. 12 futbolcudan elde edilen 439 milyon euro karın arkasındaki isim ise, Luis Campos…
Takip et
Luis Campos’un Son Transferi: Yusuf Yazıcı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Herkesin merak ettiği isim Luis Campos, şu ana kadar alıp sattığı 12 futbolcudan kulübü 439 milyon Euro kar ettirdi. Kulübün başarılı transfer çalışmalarının arkasındaki isim olan Luis Campos son olarak Yusuf Yazıcı’yı transfer etti.

Trabzonspor’a bir hayli yüklü bonservis ücreti kazandırarak Lille kulübüne giden Yusuf Yazıcı, Trabzondan coşkuyla uğurlanmıştı. Lille kulübünün yaptığı teklifi bir fırsat olarak gören Yusuf, ayrılmak istediğini kulüp yönetimine iletmiş ve ikna etmişti. Trabzonspor yönetimi de Yusuf Yazıcı’ya gelen 17.5 milyon euroluk teklifi kabul ederek 22 yaşındaki yıldızın gidişine izin vermişti.

MADEN AVCISI DİYORLAR

Futbol kariyerinde yeni bir başlangıç yapan Yusuf Yazıcı’nın transferinin arkasında ise Lille Sportif Direktörü Luis Campos yer alıyor. Dünyanın her yerinden genç ve başarılı futbolcuları keşfedip kulübe kazandıran Campos, bu futbolcuları çok yüksek fiyatlara satarak meşhur oldu. Maden Avcısı lakaplı Campos’un son madeni ise Yusuf Yazıcı oldu.

12 FUTBOLCUDAN 439 MİLYON EURO KAR

Sadece bu sezon bile takımına 150 milyon Euro kazandıran Portekizli yönetici, Yusuf Yazıcı’dan da aynı başarıyı elde etmeyi bekliyor. Milli futbolcumuzun transferi için oldukça çaba sarf eden Campos, Yusuf’un potansiyelini herkesten önce gördü.

2 sezon önce 10 milyon euroya satın aldığı Nicolas Pepe’yi 80 milyon euroya Arsenal kulübüne satarak rekor bir ücret kazanan Lille’in başarısının arkasındaki isim 54 yaşındaki idareci. Lille ve Monaco’da çalıştığı yıllarda aldığı ve sattığı oyunculardan kazandığı paralarla “Maden Avcısı” lakabını kazanan Campos, 12 futbolcudan toplam 439 milyon Euro kar elde ettirdi.

Campos’un başarılarının farkında olan Trabzonspor yönetimi de Yusuf Yazıcı’nın anlaşmasına “Sonraki satıştan %20 pay” maddesini ekletti.

İşte Luis Campos’un alıp sattığı futbolcular ve kazanılan paralar:

Luis Campos’un Son Transferi: Yusuf Yazıcı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.