Love Alarm 2. sezon ne zaman? Love Alarm 2. Sezon fragmanı yayınlandı

Güney Kore yapımı olarak izleyici karşısına çıkan Love Alarm 2. sezon ne zaman sorusuyla araştırılmaya başladı. Netflix üzerinden yayınlanan yapım ilk sezonuyla büyük bir beğeni toplamıştı. Dizi, yakaladığı büyük başarının ardından 2. sezon onayını almayı başardı. Netflix orijinal Kore yapımının resmi 2. sezon tarihi duyuruldu. Peki, Love Alarm 2. sezon ne zaman? Love Alarm konusu, oyuncuları...
Takip et
Love Alarm 2. sezon ne zaman? Love Alarm 2. Sezon fragmanı yayınlandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Orjinal Adı Adı | 좋아하면 울리는 olan  Love Alarm geçtiğimiz yıl ilk sezonu ile izleyici karşısına çıktı. Love Alarm dizisi, 1. sezonu ile çok büyük bir başarı elde etmişti. İlk sezonu izleyen pek çok kişi 2. sezonun ne zaman geleceğini araştırmaya başladı.

Love Alarm webtoon dan uyarlanan Güney Kore dizisidir. Başrollerinde Kim So-hyun, Jung Ga-ram ve Song Kang bulunur. Dizi 22 Ağustos tarihinde Netflix de yayınlandı. Dizi çok sevildi ve dizinin 2. sezonunun yapılacağı açıklandı.

Love Alarm Uyarlama mı?

Aynı adlı sevilen webtoon’dan uyarlanmıştır.

Love Alarm 2. sezon ne zaman? Love Alarm 2. Sezon fragmanı yayınlandı

Love Alarm Konusu

Dizinin hikayesi ise şöyle; cep telefonu uygulaması Joalarm (Love Alarm) gizemli bir yazılımcı tarafından oluşturulur. Birisi sizi seviyorsa ve sizin merkezinde olduğunuz bir çemberin en az 10 metre uzağındaysa uygulamada bir alarm çalar. Çevrenizde sizden hoşlanan daha çok kişi varsa uygulamada da o kadar kalp oluşur ve sayı belirir. Ancak sizi kimin sevdiğiyle ilgili ayrıntıları göstermez.

Gizemli bir yazılımcı tarafından oluşturulan ve yakınlarındaki kişiler kendisi için romantik duygu beslediği zaman kullanıcıyı uyaran bir uygulama olan Love Alarm, tüm dünyaya nam salmıştır. Uygulama, sevdiği kişi merkezinde olduğu 10 metrelik çemberin içinde ise bir alarm çalar. Kişinin çevresinde ondan hoşlanan daha çok kişi varsa uygulamada da o kadar kalp oluşur ve sayı belirir. Fakat seven kişinin kimliği ile ilgili ayrıntıları bildirmez.

Kim Jo-Jo (Kim So-Hyun) bir lise öğrencisidir. Güzel ve akıllıdır. Neşeli gibi görünmektedir, ancak gerçekler hiç o kadar göründüğü gibi toz pembe değildir. Kim Jo-Jo‘nun ailesi o daha çok küçükken vefat etmiştir. Ebeveynlerinin ölümünden sonra Kim Jo-Jo teyzesi ve teyzesinin kızıyla yaşamaktadır. Kim Jo-Jo için yaşam hiç de kolay değildir.

Bunun yanı sıra, Hwang Sun-Oh, Kim Jo-Jo‘nun okuduğu lisede popüler olan bir erkek öğrencidir. Zengin bir ailenin oğludur, ancak onun da ebeveynleri ile ilgili sıkıntıları vardır. En yakın arkadaşı Lee Hye-Young da aynı liseye gitmektedir. Hwang Sun-Oh, en yakın arkadaşı Lee Hye-Young‘ın Kim Jo-Jo‘dan hoşlandığını fark eder. Hwang Sun-Oh arkadaşının Kim Jo-Jo‘yu gerçekten sevip sevmediğini bilmek ister ve bu yüzden onu öper.

Bundan sonra olaylar çorap söküğü gibi bir biri ardına sıralanır.

Hikaye kalbinize dokunacak, çünkü ana karakterin çocukluğundan beri yaşadığı zor hayat ve karakterlerin birbirlerine karşı duyduğu nazik hisler sizi oldukça duygulandıracak.

Love Alarm 2. sezon ne zaman? Love Alarm 2. Sezon fragmanı yayınlandı

Love Alarm 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Dizi, bu uygulamayı kullanarak aşkı bulmaya çalışan bir grup gencin yaşadıklarına odaklanıyor. Dizinin 2. sezon çıkış tarihi,  Netflix tarafından resmi olarak açıklandı. Yapılan açıklamaya göre 2. sezon, 12 Mart 2021 tarihinde izleyiciler ile buluşacak.

Love Alarm Oyuncuları-cast

Song Kang, Kim So-hyun, Jung Ga-ram, Go Min-si ve Shin Seung-ho gibi birçok önemli isim yer alıyor.

Love Alarm 2. sezon ne zaman? Love Alarm 2. Sezon fragmanı yayınlandı

Diğer Oyuncuları:
Lee Jae-Eung / Chun Duk-Goo
Song Seon-Mi / Jeong Mi-Mi
Shim Yi-Young / Bae Kyeong-Hui
Kim Young-Pil / Hwang Jae-Cheol
Park Sung-Yeon / Ko Hyun-Sook
Yoon Na-Moo / Kim Min-Jae
Z.Hera / Kim Jang-Go
Kim Ye-Ji / Sung Ji-Yeon
Kim Si-Eun / Yuk-Jo
Kim Young-Ok / Jo-Jo’nun büyük annesi
Kim Hee-Chang / Öğretmen Choi
Song Geon-Hee / Marx
Yoo In-Soo / erkek öğrenci
Ham Sung-Min / erkek öğrenci
Choi Joo-Won / Joo-Won
Son Su-Min / Su-Min
Park Ji-Hoon / Ji-Hoon
Yum Ji-Young / Kim Jo-Jo’nun annesi
Jo Yoo-Jung / Monsoon
Cho Deok-Hoe / Sun-Oh’un sınıf arkadaşı
Baek Jae-Woo / Sun-Oh’un sınıf arkadaşı
Park Se-Jin
Kim Ji-Woo / Kim Jo-Jo (çocuk)
Jung Ji-Hoon / Lee Hye-Young (çocuk)
Kim Ji-Woo / Hwang Sun-Oh (çocuk)

Love Alarm 2. sezon ne zaman? Love Alarm 2. Sezon fragmanı yayınlandı

Love Alarm Karakterleri

Kim So-hyun (Kim Jo-Jo)
Dizinin başrol oyuncusu Kim So-Hyun dizide Kim Jo-Jo‘yu canlandırıyor. Kariyerine çocuk oyucu olarak 7 yaşında başlayan Güney Koreli oyuncu “Moon Embracing the Sun, Missing You, The Suspicious Housekeeper, Reset ve Who Are You: School 2015” gibi dizilerde rol aldı.

Kim So-Hyun dizide bir lise öğrencisi olan Kim Jo-Jo karakterini canlandırmaktadır. Acı dolu bir aile geçmişine sahip olmasına rağmen neşeli ve kaygısız bir genç kızdır. Küçükken annesi ve babasını kaybetmiştir. Bu yüzden, teyzesi ile birlikte yaşamaktadır. Ancak, Jo-Jo için orada yaşamak kolay değildir. Bir gün, ‘love alarm’ adlı bir telefon uygulamasını kullanmaya başlar.

Song Kang (Hwang Sun-oh)
Dizide Lee Hye-Young‘in yakın arkadaşı rolündeki Hwang Sun-oh‘u ise Song Kang canlandırıyor. 24 Nisan 1994 doğumlu olan aktör TV’ye ilk kez 2017 yılında bir romantik komedi olan “The Liar and His Lover” ile yaptı. Ardından “Man in the Kitchen (2018)” dizisinde oynadı. Ayrıca “Sweet Summer Night” ve “Love Story” müzik videolarında yer aldı. Katıldığı Namoo Actors programı “Introducti on to Rookies” fan buluşmasının biletleri 30 saniyede tükendi. 18-28 Ocak 2018 tarihleri arasında Seventeen’den Mingyu ve DIA’dan Jung Chae-yeon ile birlikte bir şarkı internet yayını olan Inkigayo’da yer aldı. Variety Show Village Survival’ın 8.inci programına katıldı. 2018 yılında 12. SBS Entertainment Ödüllerinde “Çaylak Ödül” kategorisinde yarıştı. 2019’da “Touch Your Heart” ve “When the Devil Calls Your Name” dizilerde rol aldıktan sonra ilk başrolünü Netfilx’in “Love Alarm” dizisinde kaptı. 2020’de “Sweet Home” dizisinde rol alacak.

Song Kang dizide popüler bir lise öğrencisi olan Hwang Sun-O karakterini canlandırmaktadır. Sun-O zengin bir ailenin oğludur. Ancak ailesi tarafından sevilmemektedir. Cazibesi ile Kim Jo-Jo’nun (Kim So-Hyun) kalbini çalmaya çalışır.

Jung Ga-ram (Lee Hye-yeong)
Dizinin erkek başrolünde Jung Ga-ram‘ı izliyoruz. Oyuncu dizide Lee Hye-yeong‘ı canlandırıyor. Lee Hye-yeong, Kim Jo-Jo‘ya aşıktır. Güney Koreli bir aktör olan 1993 doğumlu oyuncu Jung Ga-ram, 2016 yapımı “4th Place” ve 207 yapımı “The Poet and the Boy” filmlerinde ve “Standby” ve “Love Alarm” gibi televizyon dizilerinde rol aldı.

Jung Ga-Ram dizide Hwang Sun-O’nun (Song Kang) en yakın arkadaşı olan Lee Hye-Young karakterini canlandırmaktadır. Sun-O’dan önce Kim Jo-Jo’dan (Kim So-Hyun) hoşlanmaya başlar.

Shin Seung-Ho dizide bir lise öğrencisi olan Il-Sik karakterini canlandırmaktadır. Okulunun Judo takımındadır ve enerjik birisidir. Kim Jo-Jo’dan (Kim So-Hyun) hoşlanmaktadır.

Love Alarm Yorumları

dizinin en güzel yanlarından biri de kore stylingini fazla fazla görüyoruz. karakterlerin her bir kıyafetine hayran kaldım.

genel olarak güzeldi, fakat şu kore dizilerinde düğüm olsun diye birine gereksiz bir “fedakarlık” yaptırmalarından biraz gına geldi, bazı şeyleri açıklamak için daha mantıklı sebepler bulunabilirdi. bir de dizinin bittiği yer bir garip geldi, öyle acayip heyecanlı bir yerde falan bitmedi, sezon finali için biraz güçsüz geldi kısacası.
ama olsun yine de şöyle hafif, romantik, sakin bir şey aranıyorsa izlenesi dizi.

başlarda çok güzel ve romantik bir uygulama gibi görünse de “seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli”mottolu insanların sonu oluyor, ilişkilerde tehlikeli durumlar oluşturabiliyor. iki yakın arkadaş tarafından sevilen kızımız da bu yüzden zorlanıyor

kızın sevgilisi varken gidip başka erkekle öpüşüyor. doğru değil. hem erkek sırf yakışıklı ünlü diye resmen herkes tarafından (özellikle kızlar) yoğun şekilde seviliyor. nasıl olurda bu erkeği sevmeyen, nefret eden birisi olmaz?

sonunda koreli yapımcılar aşırı taş çocuğun yanına vasat altı kız koyma klişesinden vazgeçmişler. yakışıklı çocuk güzel kız kombinasyonuna geçiş yapmışlar, bunu sevdim.

her romantik anda love alarmı açıp aşklarını check etmelerini ise yersiz buldum. bir kere kontrol edersin tamam da bunu devamlı yapmak büyüyü bozuyor araya robotik bir duvar örmek gibi. ayrıca final sahnesinden bi halt anlamadım. şunun 2.sezonunu atın acilen üstüme. pls.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.