Lösemi Hastası Ahmet’in En Büyük Hayali Gerçek Oldu

Kocaeli’de yaşayan lösemi hastası 3 yaşındaki Ahmet’in en büyük hayali itfaiyeci olmak. Bunu öğrenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri hemen kolları sıvadı ve Ahmet’in hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Kocaeli’nin Tavşantepe Mahallesi’nde yaşayan Turan ile İlknur Yenen’in 3 yaşındaki yavruları minik Ahmet lösemi tedavisi görüyor. Hastalığı nedeniyle sık sık Koceaeli Üniversitesi Hastanesi onkoloji bölümüne giden Ahmet’in en büyük hayali ise itfaiyeci olmaktı.

SİRENLERLE SOKAĞA GİRDİLER

Ahmet’in bu hayalini öğrenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri hemen harekete geçti. Aileye ulaşan ekipler evlerinin adresini öğrendi ve Ahmet’in hayalini gerçekleştirmek için harekete geçti. Ahmet’in evininin bulunduğu sokağa giren itfaiye ekipleri tüm araçlarının sirenlerini çalmaya başladı. Hiçbir şeyden haberi olmayan minik Ahmet sesleri duyunca hemen sokağa fırladı. İtfaiye araçlarının evlerinin önünde durduğunu gören minik çocuk şaşkınlığını gizleyemedi.

ARAÇLA TUR ATTIRDILAR

Ahmet’e, yanlarında getirdikleri özel itfaiye kıyafetlerini giydiren ekipler ardından minik çocuğu bindirdikleri itfaiye aracı ile sokakları dolaştı. Hayalleri gerçekleşen lösemi hastası minik Ahmet’in mutluluğu gözlerine yansıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı