Londra Metrosu'nun Tünelleri 4G İnternet Sağlayacak!

Paris, Moskova ve Tokyo gibi şehirlerin ardından, Londra Metrosu da gelecek yıldan itibaren 4G internet erişimine açık olacak.
Takip et
Londra Metrosu'nun Tünelleri 4G İnternet Sağlayacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Londra Metrosu önümüzdeki yıldan itibaren tünellerinde ve istasyonlarında 4G internet erişimine açık olacak. Uygulama, Mart 2020 tarihinde Westminster ve Canning Town hatları arasındaki pilot bölgede başlatılacak. Zamanla tüm Londra metrosuna yayılacak. 4G bağlantıya ek olarak, 3G ve 2G bağlantı da mümkün olacak.

Kentin Başkanı Sadiq Khan, internet ağının gelecek yıllarda 5G'ye yükseltilebileceğini ileri sürdü. Khan, "Metrolara getireceğimiz 4G internet, Londralıların ve misafirlerimizin bağlantıda kalmalarını ve hareket halindeyken bile son dakika gelişmelerini takip edebilmelerini sağlayacak" ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE MOSKOVA VE TOKYO'DA DA UYGULANDI

Transport for London adlı kurum, projenin parçası olan 2000 kilometrelik kablo ağını, hizmet kesintilerinin önlenmesi için mesai saatlerinin dışında döşeyecek. Londra bir metro ağın hücresel veri bağlantısı getiren ilk şehir olmayacak. Daha önce bu uygulamayı Moskova ve Tokyo da gerçekleştirmişti. Londra'da ise metro hatlarında sadece Wi-Fi bağlantı bulunuyor. Bununla birlikte, Londra'nın tünel sistemi dar ve dolambaçlı olduğu için, Transport for London kurumu yüksek teknoloji kablolar ve besleyiciler kullanmayı planlıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.