Lokantaya Gittiler, Tam 250 Bin Lira Dolandırıldılar!

Son dolandırma yöntemi pes dedirtti. Lokantasına gelen müşterilerinin hesap öderken kartlarını kopyalayan adam tam 250 bin lira haksız kazanç elde etti.

Yalova’da akıllara durgun veren bir dolandırıcılık hikayesi, polisin titiz takibi sonucu çözüldü. Tam 40 kişi mali polise giderek kredi kartlarından usulsüz para çıkışı olduğu gerekçesiyle şikayette bulundu. Mağdurların hesap özetlerini isteyen polisler günlerce süren titiz bir çalışma başlattı.

Mağdur 40 kişinin de farklı zamanlarda aynı lokantada yemek yediğini belirleyen ekipler mekana baskın yaptı. Yapılan baskın sonrası lokanta sahibinin, kurduğu düzenek ile, hesap ödeyen müşterilerinin kredi kartlarını kopyaladığını tespit etti. Ortaya çıkan rakama göre lokanta sahibi şimdiye kadar müşterilerinin hesaplarından tam 250 bin lira çalmıştı. Bunun üzeri 49 yaşındaki dükkan sahibi ile 3 çalışanı hemen gözaltına alındı.

BEN 33 SUÇ DOSYASI VAR

Şahısların evlerine yapılan baskınlarda ise dolandırıcılıkta kullanılan çok sayıda pos cihazı ve kopyalanmış kredi kartı bulundu. Pos cihazlarının içini inceleyen mali polis, orjinal yazılımın değiştirildiğini ve dolandırıcılık yöntemi için özel olarak hazırlanmış yeni bir yazılıp yapıldığını ortaya çıkardı. Lokantada çalışan ve gözaltına alınan bir zanlının ise benzer 33 ayrı suçtan dosyasının olduğu ortaya çıktı. Emniyetteki sorguları biten şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı