adplus-dvertising

Livepeer (LPT) Nedir? LPT Token hakkında merak edilenler

Livepeer (LPT), 2 Nisan’da OKEx borsasında listelendi ve fiyatı yükseldi. 3 Nisan’da ATH yapan Livepeer ve LPT token merak edilmeye başlandı. Livepeer (LPT) Nedir? Livepeer Nereden Satın Alınır?, Livepeer (LPT) Nedir? Livepeer Fiyat Analizi ve fiyatı haberimizde.
Takip et
Livepeer (LPT) Nedir? LPT Token hakkında merak edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto para yatırım şirketlerinden Grayscale’in desteklediğini duyurduğu 5 kripto para arasında yer alan Livepeer (LPT), bu haberle birlikte günlük periyotta değerini %224 arttırdı.

Kripto para piyasalarında son 2 haftalık süreçte, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde yeşil grafiklerin ortaya çıktığı görülüyor. Lider altcoin Ethereum (ETH) da fiyat rekorunu tazeledi. Bu iki büyük etken ile birlikte birçok altcoin de fiyatında rekor seviyelere ulaşmayı başardı.

Livepeer (LPT), aylık grafikte yüzde 926, iki haftalık grafikte yüzde 118 ve haftalık grafikte yüzde 73 oranında değer kazandı. Günlük kazancı yüzde 14 olan LPT, 3 Nisan’da 43,85 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

943 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan LPT, piyasa değeriyle 100. sırada konumlanıyor. LPT’nin günlük işlem hacmi ise 54 milyon dolar seviyesinde.

Livepeer (LPT) Nedir?

Livepeer, topluluk tarafından yönetilen, merkezi yönetimi olmayan ve DeFi ekosisteminde yer alan bir varlıktır. Blok zinciri teknolojisinde varlığını sürdüren Livepeer, yüksek ölçeklenebilirlik özelliğine sahiptir. Medya sunucusu, ağı, jetonu ve protokolü olan Livepeer, DeFi ekosisteminde olduğu için de değerini kısa sürede arttırması düşünülmektedir.

Livepeer, Ethereum blockchaini üzerine kurulu, geliştiricilerin merkeziyetsiz video yayınlamalarına olanak tanıyan bir altyapı platformudur. Livepeer, canlı yayınlar için uygun maliyetli ve verimli bir altyapı sunmayı hedefler.

Livepeer, internette canlı yayın yapmak için gereken altyapı ve bant genişliği için çeşitli şirketlere yapılması gereken ödemeleri veya üçüncü şahısların kontrolünü ortadan kaldırmayı amaçlar.

Ağda staking ve video madenciliği yapılmaktadır. Video madenciliğinde, Livepeer ağında bir node çalıştırılır ve GPU ile LPT madenciliği yapılır. Verilere göre, ağda 70.000’in üzerinde GPU’ya erişim kapasitesi bulunuyor ve bu da Twitch, YouTube ve Facebook gibi platformlardaki canlı yayınlara altyapı sağlamak için yeterli kabul ediliyor.

LPT, ağın yerel tokenıdır ve ağ güvenliğini ve koordinasyonunu sağlamada, ağ içi işlemlerde kullanılır. Ayrıca staking ödülü olarak LPT token verilir. Bununla birlikte, ağın video uygulamaları için işlem ücreti ödenirken ETH kullanılır. LPT arzı ağın ekonomik yapı ve durumuna göre değişiklik gösterirken dolaşımdaki arzı 23 milyondur.

Livepeer Neren Satın Alınır?

Livepeer şuanda Binance veya herhangi bir Türk borsasında listelenmiyor. Poloniex ve MXC borsaları üzerinden listelenen varlığın önünde uzun ve yorucu bir yol olsa da kısa sürede birçok borsa tarafından listelenmesi bekleniyor.

LPT’yi listeleyen borsalar arasında; OKEx, Gate.io, MXC, Balancer, CoinBene, Uniswap, Sushiswap, BiKi, Hoo.com, Poloniex, 1inch, Bilaxy, Paraswap, ZB bulunmaktadır.

Livepeer Fiyat Analizi

Şuanda sadece 515 milyon dolarlık bir yatırım hacmine sahip Livepeer, güncel fiyatını 22,05 dolara kadar yükseltti. 1 günlük periyotta değerini %224 arttıran LPT, tüm dikkatleri üzerine çeken bir varlık. 2019 yılının ortalarında borsalarda listelenmeye başlayan bu varlığın fiyatı aynı yıl en fazla 8,19 dolara kadar çıkabilmişti. 2021 yılında boğa piyasasının da etkisiyle değerini sürekli olarak arttıran kripto para, son haberle birlikte 22,05 dolara kadar yükseldi.

Livepeer (LPT) Nedir? LPT Token hakkında merak edilenler

OKEx borsası tarafından listelenen ve tüm zamanların rekorunu kıran Livepeer (LPT), gösterdiği performans ve çizdiği fiyat grafiği ile yatırımcıların dikkatini büyük ölçüde çekmeyi başardı. Peki Livepeer nedir, piyasada hangi konumdadır ve ne hizmeti vermeyi amaçlar?

Genel tabloda boğa sezonunda olduğu görülen kripto para piyasalarında OKEx borsası tarafından listelenen ve bu listeleme işleminin ardından tüm zamanların rekorunu kıran Livepeer, gösterdiği değer artışları ile dikkatleri çekmeyi başardı.

Livepeer (LPT) Nedir? LPT Token hakkında merak edilenler

LPT Performansı

Son 30 günlük performansları incelendiğinde LPT’nin %925 gibi muazzam bir değer artışı yaşadığı görülüyor. Öte yandan son iki haftalık süreçte ise LPT %117 oranında, 1 haftalık süreçte de %73 oranında değer kazandı.

Bu değer artışları ile birlikte LPT’nin piyasa değeri ciddi anlamda yükseldi ve LPT piyasa değeri bakımından 100. sıraya oturmayı başardı. Büyük değer artışları ile konumunu güçlendiren LPT, şimdilerde yoğun olarak yatırımcıların gündemine geliyor.

Livepeer (LPT) Nedir? LPT Token hakkında merak edilenler

Livepeer Hangi Hizmeti Amaçlar?

Ethereum Blockchain ağı üzerine kurulu olan Livepeer, kripto para geliştiricilerinin merkezsiz video yayınlamasına imkan sağlayan bir altyapı platformu olarak faaliyet gösteriyor. Livepeer hedefinde ise canlı yayınlar adına düşük maliyetli ve kaliteli altyapı sunma amacı bulunuyor.

LPT, söz konusu ağın yerel token’idir. Ağ içi işlemlerde ağın güvenliğini ve koordinasyonunu sağlamak adına kullanılan LPT, aynı zamanda kullanıcılara staking ödülü olarak da veriliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.