Lindsey Graham’dan Barış Pınarı’na: Cehenneme Giden Yol

Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasının ardından Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, “Cehenneme giden yolun taşları döşeniyor” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Özgür Suriye Ordusu ile (ÖSO) beraber Suriye’nin kuzeyinde YPG/ PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’na başladı. Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham’dan operasyonun başladığının açıklanmasının sonrasında skandal bir açıklama geldi.

“CEHENNEME GİDEN YOLUN TAŞLARI DÖŞENDİ”

‘Suriye’den çekilme’ açıklamasına dek Trump’a verdiği destekle tanınan Cumhuriyetçi Graham, son yazısında hem Trump’a, hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok ağır eleştiriler getirdi. Trump’ı “Kürt dostlarını terk etmekle itham eden Graham, Türkiye için de “cehenneme giden yolun taşlarını döşüyor” sözlerini kullandı.

“IŞİD YENİDEN ORTAYA ÇIKACAK”

Graham’ın açıklamasında, “Eğer haberler doğruysa ve Türkiye Suriye’ye girdiyse cehenneme giden yolun taşları döşenmiştir. Kürt dostlarımız için dua edin, onlar Trump hükumeti tarafından acımasızca terk edildiler. Bu hamle IŞİD’in yeniden ortaya çıkacağının ifadesidir. Erdoğan’ın ağır bir bedel ödemesi için Kongre’ye önderlik edeceğim. Başkanı hâlâ vakit varken yol değiştirmeye ve işleyen bir güvenli bölge sistemine dönmeye davet ediyorum.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı