LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları

Milli Eğitim Bakanlığı'nca yapılan son dakika açıklamasına göre 8. sınıf öğrencileri için LGS örnek soruları 4 Mayıs sabahı yayımlandı. Bu örnek sorular ile birlikte paylaşılan toplan örnek soru sayısı 1.105'e ulaştı. İşte, Sayısal LGS örnek soruları...
Takip et
LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MEB, her sene olduğu gibi bu yıl da yeni LGS örnek soru ve cevapları 4 Mayıs tarihinde yayımlandı. Her ay yayımlanan örnek sorular, 2021 Haziran ayında gerçekleştirilecek olan LGS öncesi öğrencilere kılavuz oluşturuyor. Örnek sorular, Milli Eğitim Bakanlığı web sitesi üzerinden yayımlanıyor ve Mayıs ayı itibarıyla bu yıla ait 5 farklı soru paketi yayımlandı. Soru paketleri içerisinde Sayısal ve Sözel LGS örnek soruları ile cevap anahtarları yer alıyor. Aşağıda, MEB 2021 LGS örnek soru ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav’a yönelik olarak 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından beri her ay örnek sorular yayımlanmaya devam ediyor.

Bu yılki ilk örnek soru paketi 2 Aralık 2020, ikinci örnek soru paketi ise 6 Ocak, üçüncü soru paketi 4 Şubat 2021, dördüncü soru paketi 8 Mart 2021, 5. soru paketi ise 9 Nisan 2021 itibarıyla 8. sınıf öğrencilerinin istifadesine sunulmuştu.

Mayıs ayı örnek sorularında, daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

Mayıs ayı örnek soruları ile beraber 2018 Ekim ayından itibaren 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1.105’e ulaştı.

Örnek sorular, 6 Haziran 2021’de gerçekleştirilecek Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav’a yönelik olarak öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay yayımlanıyor.

Ünitelerin işleniş zamanına göre yıl boyunca yayımlanan örnek sorulara meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr/ adresinden erişilebiliyor.

LGS 2021 SAYISAL ÖRNEK SORULAR

LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları LGS sayısal örnek soruları yayımladı! MEB yeni LGS sayısal örnek soruları

LGS 2021 SAYISAL ÖRNEK SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.