adplus-dvertising

LGS şampiyonu İzmir’den

30 Haziran 2022, 16:59 tarihinde eklendi
Liselere Geçiş Sistemi (LGS) neticeleri açıklandı, İzmir Uğur Okulları Gaziemir Kampüsünde okuyan Barkın Özsoy 500 tam puan alarak sınavın birincilerinden biri oldu. Çok mutlu olduğunu söyleyen şampiyon Özsoy, başarısının sırlarını anlattı.
Takip et
LGS şampiyonu İzmir’den
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bugüne kadar TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’nda ve TEKNOFEST Havacılık Festivali’nde Türkiye birincilikleri ile isminden söz ettiren Uğur Okulları öğrencisi Barkın Özsoy, kurs ya da özel ders desteği olmadan LGS’ye hazırlanarak sınavdan 500 tam puan aldı. Dersi derste dinleyerek öğrendiğini ifade eden Barkın Özsoy, kaliteli ve yenilikçi sorular çözerek sınava hazırlandığını, hazırlık sürecinde sosyal aktivitelere katılmayı da ihmal etmediğini belirtti. Uğur Okulları Gaziemir Kampüsü 8. sınıfta okuyan 13 yaşındaki Barkın Özsoy, “Çok mutluyum. Ben bu süreçte çok çalışmaktan ziyade doğru çalıştım. Çalışırken güzel sorular seçtim. Benzer soruları onlarca defa çözmedim. Yenilikçi ve kaliteli sorular çözdüm. Çözemediğim sorular olduğunda öğretmenlerimden yardım aldım. Yanlış yaptığım konular üstünde durdum. Bu sayede eksiklerimi kapattım. Kendimi odama kilitleyip devamlı ders çalışmadım. Aynı zamanda arkadaşlarımla gezdim, sosyal aktivitelerde bulundum. Eğer bunları yapmasaydım tüm bir sene çalışıp yorgun bir biçimde sınava girmiş olurdum” şeklinde konuştu.

Öğrencilere tavsiye
2020 senesinde “Akıllı Trafik Sistemleri Trafik Sinyalizasyonu Programı” projesiyle TÜBİTAK Teknoloji ve Tasarım dalında bölge 1.’si ve ardında da Türkiye 1′.si olan Özsoy, 2021 senesinde ise TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde, akıllı ulaşım alanında “Akıllı Trafik Sinyalizasyonu Kontrol Ünitesi Yapımı” projesiyle Türkiye 3.’sü ve aynı yarışmada insanlık faydasına teknolojiler alanında takım olarak ‘’e-Çağrı” projesiyle Türkiye 1.’si oldu. Lise eğitimine Uğur Okullarında devam etmeyi düşündüğünü kaydeden Özsoy, “Hedefim, bilgisayar mühendisi olmak ya da yazılım konusunda bir bölümde okumak. Boş zamanlarımda programlama yapmayı çok seviyorum” diyerek konuştu. Özsoy, “Öğrencilere en büyük tavsiyem, derse hazırlıklı gitmeleri ve dersi derste dinlemeleri gerektiği olur. Dersi derste öğrendikten sonra konuları tekrar etmek çok mühim” tavsiyesinde bulundu.

LGS şampiyonu İzmir’den

“Onurlandırdı fakat şaşırtmadı”
Uğur Okulları Gaziemir Kampüsü Müdürü Ahmet Paksoy da şunları belirtti: “Uğur Okulları olarak senelerdir sınavlara öğrenci hazırlayan, bu konuda rüştünü ispat etmiş bir kurumuz. Sınava hazırlanmak, öncelikle öğrencilerimizin öğretmenlerini çok iyi dinlemesi, eve döndüğünde de dinlediklerinden ne kadarını anladığını kontrol etmesi, anlayamadıklarını da öğretmenleri ile paylaşıp konuyu pekiştirmesi ile mümkün olur. Bunları yapan öğrenciler, istediği kadar dinlenebilir, istediği kadar oynayabilir. Özel yaşamına da zaman ayırabilir. Bunu yapan öğrencilerin başarısız olma olasılığı yoktur. Anne ve babaların çocukların özgüvenini sağlam tutması da başarının çok kolay bir anahtarıdır. Barkın da çok iyi bir ailenin çok iyi bir evladı. Bu başarının temelinde aile ve eğitimcilerin öğrencilerle ortak çalışması var. Barkın da özel ders ihtiyacı görmeden, yalnızca okulda öğrendiklerini tekrar ederek başarılı oldu. Bu bizi onurlandırdı fakat hiç şaşırtmadı.”
Barkın Özsoy’un annesi Lale Özsoy ve babası Devrim Özsoy da çocuklarının başarısı ile gurur duyduklarını belirtti.

Ceren Atmaca – Sinan Yeniçeri

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.